Adresa: Lázeňská 1001, Třeboň, Česká republika
Projekt:2021
Realizace:2022
Užitná plocha:1040 m2
Náklady:95 000 000 CZK


zpět na článek
2 komentáře
forma - (chybí) - konstrukce
Ondřej Zbudil
| 18.11.23 10:34
Autorky zřejmě do sauny nechodí a zdvihly formu nad funkci. Pár příkladů: 1) Šatna má extra malé skříňky, nízký, čalouněný! sedací prvek. 2) vstupní schodiště přivádí hosty přímo před rituální saunu. Celostěnové prosklení poskytuje nově příchozím výborný podhled na již se saunující. - na četné stížnosti hostů, byly skleněné plochy polepeny mléčnou folií. 3) gastrozóna je přímo uprostřed intimní zóny. Recepční si vyměňuje přímé pohledy s návštěvníky parní kabiny. 4) panoramatické pohledy jsou většinu času zakryté, protože do sauny je vidět z přilehlého koupaliště a parku. Panoramaticky je možné si užít až nočního pohledu do tmavého lesíku. 5) naprostá absence možnosti jít se nadýchat čerstvého vzduchu. Dýcháte recyklovaný přehřátý vzduch. 6) z ochlazovacího bazénku se koukáte přímo na sprchující se návštěvníky, opět z podhledu 7) takzvaná čistota návrhu připravuje návštěvníkům téžké chvíle s orientací v prostoru. Chybí místo pro návštěvní řád a chybí informační systém 8) osobně si nedokážu představit, jak bych v areálu trávil víc než 2 hodiny. Odpočinková zóna k odpočinku neláká. Ale kdo si rád poleží v kanceláři, tak zde svůj prostor najde.
Lázně Aurora
robert
| 20.11.23 10:27
Objekt lázní je unikátní lázeňská architektura z přelomu 60.a 70.let.se složitou cestou k realizaci. Je tam velmi příjemná atmosféra. Něco se tam povedlo. Například chodby spojující ubytovací prostory s balneoprovozem a bazénem s výhledem na rybník Svět přes park s možností odpočinku na lehátkách, dávají příležitost k setkávání i osvěžující kryté procházce. Rekonstrukce stávajících lázeňských pokojů, jídelen a lázeňského provozu proběhla v minulosti velmi dobře, v souladu s architekturou objektu. Jsem velmi rád, že se odložila rekonstrukce a přestavba vstupní haly s krásným interierem a výtvarnými objekty. Přistavěný, v podestách směrem vzhůru se rozšiřující venkovní výtah k budově A má tvarování a detaily, které výtvarně necitlivě doplňují stávající objekt s promyšlenou kompozicí. Nový saunový svět rovněž nerozvíjí původními autory danou pavilonovou kompozici a tvarování a navíc je provozně špatně vyřešený - je pobytově nepříjemný viz komentář výše. Lidé, kteří to tam mají rádi a mezi ty se počítám, chodí do původní finské sauny vedle bazenu. Přál bych této stavbě citlivější zacházení v budoucnosti.
bazenu. Přistavěné ubytovací křídlo jsem zatím neměl možnost si projít.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Plus One Architects