5 komentářů
nejsem si jista
Raval
| 13.07.21 08:15
Tak si nejsem zcela jista, že tento dům se bude na Vítězné náměstí hodit více. Lední medvěd měl aspoň vtip, tohle nemá nic, to je x-tá variace na stejné téma od stejného ateliéru. Je to škoda. Ten důležitý pozemek měl být prodán - převeden, či jak se dostal k developerům, s podmínkou, že na něj bude veřejná architektonická soutěž. Pravděpodobně by dospěla k lepšímu výsledku. Ale budu-li brát to, že platí, že architektura vyjadřuje dobu svého vzniku, tak se ten dům svrchovaně přesně strefuje. Doba bez invence, bez nápadu, s touhou co nejvíc vydělat. V architektuře se krásně čte.
Svislismus
Vích
| 14.07.21 10:56
Souhlas, my této masce stylu s přáteli říkáme svislismus. Posledních 20 let je to oblíbená nic neříkající forma, někde přechází do polorozvařených nudlí - Masaryčka, někde jsou uvařené více - Flow a někde se ty fasádní rastry rozvařily úplně - DRN. Konkuruje si to ještě s druhou vyprázdněnou formou bez charakteru, kdy jsou obdélníky oken v podlažích nad sebou horizontálně posunuté, aby se zrušila tektonika architektury.
invence
Tomáš Hájek
| 14.07.21 10:14
Raval: A čemu se divíte? Žijete v ČR, kde invence v architektuře není vítána a je okamžitě blokována a odsouzena k zániku místními sdruženími či staršími občany. To se pak invence prosazuje těžko. Pořád je tento dům lepší než to co je tam teď.
struktura
Bohdan
| 14.07.21 12:21
Přijde mi to jako primitivní přifouknutý korál, bez fraktálních kvalit. Hustá struktura se spoustou komůrek pro naše milé spotřebitele. Na architekturu Dejvic to zvysoka kašle...
Invence a invence
Vích
| 15.07.21 09:06
Není invence jako invence, je rozdíl mezi nudou, "domem s koulema" a domem zapadajícím do kontextu a přinášejícím přidanou hodnotu. Léta apeluji na tuto citlivost, kterou je třeba probudit k životu a pěstovat. Do nástupu komunistů tu přirozeně byla.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.