Vložil
ČTK
27.07.2022 07:50
Brno

Řečkovice


zpět na článek
3 komentáře
Lež a lež
Ivana Sekaninová
| 29.07.22 01:50
A mohla bych se zeptat, proč se v článku neuvádí, že statik, který opravdu sklepy viděl a vydal oficielní zprávu uvádí, že sklepy jsou v hrozném stavu a v případě, že se neopraví nebo nezasypou musí se uzavřít celý areál a také tam uvádí, že hrozí, že do roka ty sklepy sami spadnou. Tedy není areál bezpečný a lidi tam dále nebudou moci chodit kvůli jejich bezpečnosti.
Jasně, známá paní Sekaninová, která bojuje za zasypání do roztrhání těla!
Jana Svobodová
| 31.07.22 10:18
Tato paní prudí na všech facebookových diskuzích a nejraději by sklepy sama zničila. Velmi pochybuji, že tam někdy byla. Historicky nesmírně cenné sklepy jsou zmapované odborníky, byly navrženy jejich opravy, jenomže naše radnice to naprosto ignoruje. Tu zajímá hlavně to, co je vidět, na historii kašlou. My, občané Řečkovic, NE!
Pivovarské sklepy
| 06.08.22 01:11
Pivovarské sklepy v Řečkovicích jsou vskutku úžasným dílem o kterém málokdo ví. Bohužel hlavní přístupová rampa je již zasypána a zastavěna. Touhle rampou vjížděly do sklepa koně s povozy s ledem, později vysokozdvižné vozíky s chemii a vajíčky. První (nízká) část je dlouhodobě ve velmi špatném stavu, podepřena trámy. Hlavní sklep byl ještě před několika lety v "pohodě". Hlavním problém ve využití vidím v nové přístupové cestě. Tak jako tak je třeba konat rychle než spadnou.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.