V areálu zámku Tmaň na Berounsku vznikl domov pro seniory s kapacitou 150 míst

Vložil
ČTK
11.06.2024 20:45
Tmaň


Tmaň - Ve zrekonstruovaných prostorách zámeckého areálu Tmaň na Berounsku vznikl domov pro seniory, má 150 míst. Provoz byl spuštěn před několika týdny, klienti se do domova v památkově chráněném areálu postupně stěhují. Senioři v tomto soukromém zařízení kolem 1000 korun za den. Rekonstrukce objektu vyšla na 220 milionů korun, informovala dnes v tiskové zprávě společnost Senlife, která domov provozuje.


S kompletní opravou objektu začala společnost v roce 2022. Při rekonstrukci spolupracovala s památkáři, zachovaly se tak cenné architektonické prvky, například pásové klenby v bývalé hospodářské budově nebo vstupní kamenocihelná brána.

Senioři mají ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích s celodenní péčí nebo v apartmánech. Součástí objektu je kavárna a zahrada. Ceny se pohybují od 900 do 1100 korun za den, podle velikosti pokoje. "Součástí jsou náklady na pobyt, stravu a péči," uvedl na dotaz ČTK jednatel společnosti Lukáš Drásta. Apartmány slouží seniorům, kteří se o sebe postarají sami.

První domov pro seniory otevřela česká společnost Senlife v roce 2021 v bývalém mělnickém klášteře. Další domovy mají vzniknout v Chodové Plané na Tachovsku a Dobré Vodě na Příbramsku. V Chodové Plané opravuje společnost chátrající novobarokní zámek, v Dobré Vodě prvorepublikový areál bývalých lázní.

Ve Středočeském kraji je podle dat hejtmanství v krajské síti sociálních služeb aktuálně k dispozici přes 4200 lůžek v domovech pro seniory, dalších téměř 2000 lůžek v domovech se zvláštním režimem.
0 komentářů
přidat komentář