Riešený 3-izbový byt o výmere 80 m² sa nachádza v Bratislave v bytovom dome z 50. rokov.
Základnou požiadavkou pri na návrhu interiéru bolo vytvorenie vzdušného moderného priestoru, v minimalistickom dizajne, ktorý by reflektoval súčasné trendy interiérového navrhovania. Byt je určený pre mladý pár zakladajúci si rodinu.
Architekt využil skutočnosť, že objekt bytového domu má stĺpový železobetónový nosný systém s nenosnými vnútornými priečkami, vďaka čomu bolo možné upraviť dispozičné riešenie bytu. Zámerom pri návrhu bolo vytvorenie samostatnej dennej a nočnej zóny s nepriechodnými miestnosťami. Na vytvorenie samostatných zón boli potrebné i dispozičné zmeny v rámci bytu.
Premiestnením kuchyne do spoločného priestoru s obývacou izbou a vstupnou halou sa oddelila denná časť od nočnej, a zároveň bol vytvorený vzdušný a otvorený priestor určený na komfortné trávenie času. Ako akcent v priestore pôsobí priznaný železobetónový preklad s posuvným policovým regálom. Na dosiahnutie závetria vstupu bola navrhnutá nábytková zostava plynule prechádzajúca do obývačkovej časti a pre optické zväčšenie vstupnej haly veľkoplošné zrkadlo.
V mieste bývalej kuchyne sa odstránením komory vytvoril priestor pre plnohodnotnú miestnosť, momentálne slúžiacu ako pracovňa, ktorá má do budúcna funkčne spĺňať všetky požiadavky klientov na detskú izbu, prípadne na spálňu, kde sa bude nachádzať dostatok úložného priestoru.
Nočná časť je ďalej tvorená priestrannou spálňou otočenou do tichého vnútrobloku, WC miestnosťou a kúpeľňou. V tej nastali radikálne zmeny, nakoľko bola zväčšená na úkor spálne a pôvodná vaňa bola nahradená sprchovým kútom, pri ktorom sa bolo potrebné popasovať s odvodnením žľabu. Priestrannosť kúpeľne je umocnená použitím nadrozmerného zrkadla, z ktorého vystupuje umývadlová zostava spolu s vodovodnou batériou. Na podporenie výsledného efektu boli navrhnuté veľkoformátové obklady s minimálnymi špárami a bezšpárova polyuretánová podlaha.
Jedným z problémov bolo vysporiadanie sa s rozdielnou výškovou úrovňou jednotlivých miestností, miestami dosahujúcou až 15 cm ako aj s rozdielnymi pôvodnými skladbami podláh. Aby bolo možné dosiahnuť jednotnú úroveň podlahy a tiež bezprahový prechod do miestností, bolo potrebné dorovnať výškový rozdiel medzi miestnosťami. Zo statického hľadiska sa pristúpilo k vytvoreniu dreveného nosného roštu. Ako zvuková izolácia bol medzi nosný rošt použitý piesok z pôvodnej skladby podlahy. Na rošt boli osadené OSB dosky v dvoch vrstvách, na ktoré sa lepili drevené parkety.
Farebne je byt ladený do svetlých farieb a prírodných materiálov. V celom obytnom priestore je použitá drevená vlysová podlaha usporiadaná do stromčeka. V kúpeľni a WC je navrhnutá hodvábne šedá polyuretánová podlaha. Steny v celom byte sú minimalisticky riešené bielou maľovkou miestami doplnené o obrazové diela. Na dosiahnutie čistých línii boli v celom byte navrhnuté bez-zárubňové dvere s výškou dverného krídla 2150mm doplnené o zapustené soklové lišty.
Nábytky v celom byte sú riešené ako A-typové s dôrazom na odkladacie priestory. Policová zostava v chodbe a kuchynská linka je hodvábne šedej farby v kombinácii s drevenou dubovou dyhou. Tá je použitá aj na obývačkovej stenovej zostave. Ako protiváha k dyhe je tu použitá čierna nika s vystupujúcou TV skrinkou, ktorá odkazuje na čiernu kuchynskú zástenu.
Na dosiahnutie maximálnej estetiky priestoru boli prvky ako el. rozvodnica, vnútorná jednotka klimatizácie a rozvody kúrenia ukryté v nábytku / zasekané do muriva. Taktiež kúpeľňové vodovodné armatúry sú riešené ako podomietkové.
Nad okennými otvormi boli navrhnuté kastlíky v ktorých sú umiestnené bez-retiazkové tieniace rolety.
V rámci nábytku boli architektom navrhnuté atypické prvky ako napr. jedálenský stôl s betónovou podnožou, posuvný policový regál, držiaky uterákov s integrovaným zásuvkami a kovový sušiak na uteráky v sprchovom kúte.