Dvoupatrový dřevěný dům slouží manželskému páru, který pracuje v Tokiu. Pětiúhelníkový nárožní pozemek je ze tří stran obklopen silnicemi. Potok, který protéká nedaleko, a silnice, která leží hned u pozemku, umožňují přirozené provětrávání, ale zároveň tudy prochází mnoho lidí a projíždí spousta automobilů, takže jsme museli myslet na soukromí obyvatel. Kromě toho se jedná o oblast s rizikem záplav, a proto bylo zapotřebí vytvořit návrh, který by zároveň sloužil jako protipovodňová ochrana.
Proto jsme napříč domem vytvořili "prázdno", které dovnitř přivádí denní světlo a čerstvý vítr. Zároveň zachovává okolní proudění lidi i aut a také brání před povodní, což odpovídá prvkům jako "světlo, vítr, lidé, auta a voda", které pozemek obklopují.
Abychom maximálně pokryli pozemek, navrhli jsme pětiúhelníkový půdorys, která odpovídá tvaru pozemku, a s ohledem na místní výšková omezení a protipožární předpisy jsme zvolili zvýšené obytné přízemí s otevřeným podkrovím. Abychom minimalizovali dopady na budovu v případě povodní, naplánovali jsme pro první patro zvýšené založení ze železobetonu.
Vzhledem k tomu, že se jedná o hustě zastavěnou obytnou oblast a klienti preferovali uzavřený obvodový plášť s minimálním počtem otvorů, zmenšili jsme okna v obvodových stěnách, jak jen to bylo možné, a vytvořili jeden velký otvor v atriu s ohledem na zachování soukromí a zachování dostatečného osvětlení a větrání. Obývací pokoj s jídelnou lichoběžníkového půdorysu působí prostorně. Současně umožňuje snadné průchod a průhled do horní části atria.
S ohledem na provozní náklady a snížení ekologické zátěže jsme silně izolovali plášť (Ua 0,37), přičemž jsme použili větrání s tepelným výměníkem. Vzduchotěsnost objektu s nízkou hodnotou C téměř nevyžaduje vytápění ani během zimního období. Z fotografií je to těžko patrné, ale tím, že jsme umožnili ovládat osvětlení, klimatizaci, domácí spotřebiče a další přístroje pomocí hlasu nebo chytrého telefonu, podařilo se nám s ohledem na estetiku a uživatelské pohodlí eliminovat z interiéru většinu vypínačů a dálkových ovladačů.
Z parkovacího místa v přízemí se stal víceúčelový prostor, kde díky jeho "otevřenosti" a "výšce" příjemně fouká vítr. Kromě toho se v případě povodně usnadní průtok parterem a budova nebude přestavovat bariéru.
Přípravou na přírodní katastrofy, kterých v posledních letech přibývá, jsme našim klientům zajistili bezpečnost. Navíc jsme vytvořili "otevřenou/veřejnou garáž", která se stala venkovní místem, kde se lidé schází. V "uzavřeném/soukromém obývacím pokoji" klienti mohou trávit volný čas obklopeni nádhernými interiéry. Přemýšleli jsme o tom, jak vytvořit městský dům, který nabízí pohodlný život a zároveň vyvažuje dvě různá hlediska.
S Design Farm