Dům se nachází na velmi dlouhém a poměrně úzkém pozemku. Terén se mírně svažuje od silnice směrem k řece. Malebné území však má své limity. Kvůli riziku povodní povolují místní předpisy výstavbu pouze u silnice, která leží nad úrovní tzv. stoleté povodně. Vyloučena byla také možnost výstavby podzemních podlaží.
Záměrem investorů bylo vytvořit vícegenerační dům, který by byl plný světla a poskytoval obyvatelům dostatek prostoru. Dům, kde by každý člen našel místo pro své koníčky. Dům, který by se harmonicky začlenil do svého okolí a otevřel směrem k zeleni a řece.
Aby se splnila tato očekávání a zároveň se budova přizpůsobila svým měřítkem okolní zástavbě, byla celková hmota rozdělena do tří samostatných částí se sedlovými střechami, které jsou mezi sebou propojeny jednopodlažním spojovacím článkem s plochou střechou. Každá část domu má stejnou výšku i šířku a liší se pouze délkou. Severní část obsahuje technické zázemí, včetně prostorné garáže pro čtyři vozy, protože majitelé jsou rallye závodníci a potřebují dostatek prostoru pro svá vozidla. Jižní část slouží jako obytná zóna, kde se nachází obývací pokoj, jídelna a domácí pracovna. Ložnice jsou umístěny na východní straně, aby poskytovaly ranní sluneční světlo.
V propojujícím jednopatrovém objektu s plochou střechou se nachází vstup, šatna, spíž a kuchyně. Toto uspořádání zajišťuje optimální proslunění interiéru a poskytuje z obývacího prostoru i všech ložnic atraktivní výhledy do zahrady a na řeku.
Půdní prostor v je každé ze tří částí domu se sedlovou střechou využitý trochu jinak. V obytné části byl navržen prostor s dvojitou výškou pro obývací pokoj a jídelnu. V klidové části pro spaní jsou vestavěna mezipatra pro zvětšení ložnic a nad garáží byl naplánována velká odpočinková místnost.
Terénní úpravy pozemku okolo domu tvoří nízké náspy, malé terasy a prostorná terasa s venkovním bazénem. Velké prosklené plochy pomáhají opticky zvětšit interiéry a zajišťují propojení s přilehlou zahradou. Všechna okna jsou vybavena venkovními výsuvnými žaluziemi, které umožňují regulovat množství slunečních paprsků v interiérů a také zaručují obyvatelům dostatek soukromí.
Pro výslednou architekturu jsou příznačné klidné formy a přírodní materiály. Na střechách a části fasád rovnoběžných s hřebenem je použita přírodní břidlice, zatímco štítové fasády jsou obloženy tepelně upraveným borovicovým dřevem. Střešní plochy se západní a jižní orientací jsou opatřeny integrovanými fotovoltaickými panely (BIPV). Každá ze tří částí domu je navíc doplněna o podélný světlík pro osvětlení půdního prostoru. Pro dosažení harmonického výsledku byly rozteče střešních vazníků koordinovány s velikostí použitých solárních panelů.