Motto: "Nejdůležitějším prvkem interiéru je samotné jídlo."
Přáním investora bylo vytvoření autentické atmosféry tradičních španělských tapas barů. Nemělo se ale výslovně jednat o kopii–repliku iberijského originálu, nýbrž o metaforu pro současnou pražskou gastronomickou scénu. El camino znamená ve španělštině cesta. Cesta je zároveň příběhem investora, který prožil svoji gastronomickou dráhu za posledních 20 let nejen ve Španělsku. Ideou našeho návrhu nebylo převzít tradiční a vyzkoušené vizuální prvky jako jsou obkladačky azujellos, dekorace býků z corridy nebo reklamní plakáty na madridský vermuth. Chtěli jsme vytvořit místo s atmosférou, které samo vytvoří rámec–scénu pro hlavního protagonistu– a tím je gastronomie… Gastronomie španělská a současná, která interpretuje tradiční pokrmy moderním způsobem nejen v chutích, ale také v samotné prezentaci na talíři. Interiér je záměrně navržen tak, aby paletu barev pokrmů na talíři nepřebíjel, ale dotvořil její decentní a tlumené pozadí. K dosažení přímo scénické atmosféry je pak použito spotových reflektorů, které nasvětlují pouze samotné stolové desky. Nábytek je navržen tak, aby dotvořil koncept interiéru díky tmavším odstínům a vytváří úložný prostor pro restaurační provoz. V přední části je vyroben z černé probarvené MDF desky, v navazující části ze surové probarvené MDF desky. Průchod slouží nejen jako chodba s výdejem jídla, ale také jako pokračování prostoru do malého salónku a dále na venkovní zahradu – patio, která v letních měsících funguje jako venkovní interiér. Vstup do restaurace je oddělen dubovým paravánem a prosklenou vinotékou. Na opačné straně restaurace je umístěno tzv. trillo – dubová deska s ostrými kamínky, což je tradiční španělský nástroj, který se používal na drhnutí klasů při výrobě mouky. Stolní a barové desky byly vyrobeny truhlářem přímo ve Španělsku ze 150 let starého dubového dřeva sudů na víno. Návrh osvětlení byl doplněn o 3 centrální svítidla s nepřímým osvětlením, která byla vyrobena na zakázku z tzv. pánve paellera, která se používá při vaření tradičního rýžového pokrmu – paelly. Typový nábytek je vybrán z produktů společnosti TON – křesílko Ginger (čalouněné, kožené) a barová židle Stockholm. Podlaha je z dubových prken.
Technicky se jednalo o kompletní rekonstrukci prostor bývalé provozovny – došlo k výměně technických instalací včetně realizace nového gastroprovozu formou otevřené kuchyně tak, aby hosté viděli kuchařům při práci přímo pod ruce.
Barový pult je navržen jako velký ostrůvek bez viditelných technologií tak, aby mohl sloužit k servisu nápojů, ale také jako prezentační stůl při ochutnávkách vína nebo šunky jamon. Za zmínku stojí i detail zapuštění chlazené nerezové apero nádoby na vinné láhve přímo do barové dubové desky, tak aby na ní nemusely stát ani vinné láhve nebo nádoby s ledem pro chlazení španělského sektu cava.