Vídeňské severní nádraží nedaleko Praterstern prošlo v uplynulé dekádě výraznou proměnou, kdy opuštěné industriální území o rozloze 75 hektarů vystřídala rušná bloková zástavba s byty, kancelářemi, veřejnou vybaveností a parky. Nové městské prostředí však trpí řadou neduhů spojených s tím, když je rychlost výstavby jedním z hlavních aspektů. Ojedinělé postavení v rámci areálu Nordbahnhof však zaujímá soubor tří bytových domů PaN od trojice různých ateliérů. Hlavním mottem návrhu bylo “mezikulturní bydlení“ a proto autoři pochází ze tří různých zemí: londýnští Sergison Bates, curyšští von Ballmoos Krucker a místní architekt Werner Neuwirth. Myšlenka mezinárodního týmu podílejícího se na výstavbě obytného areálu není ve Vídni žádnou novinkou a můžeme ji spatřit již u vídeňského Werkbundsiedlung (1932), sídliště Pilotengasse (1992) nebo u současného Seestadt Aspern (2022). Obytný soubor PaN není prvním vídeňským projektem, na němž Werner Neuwirth spolupracoval s developerskou společností Neues Leben (Nový život), kde byli od počátku přizváni klienti a budoucí uživatelé, aby se účastnili diskusí a zapojili do plánovacího procesu.
Územní plán umožňoval na pozemku v sousedství Rudolf-Bednar-Park výstavbu čtyř domů. Aby však nevznikla méně výhodná druhá řada bytovek bez výhledu do parku, rozhodli se autoři pro tři objekty, které jsou mezi sebou vzájemně rozehrané a nabízí bohatší výhledy do okolí.
Hlavní vstup do areálu vede z ulice Ernst-Melchior-Gasse, kde se otevírá do malého náměstí, do nějž jsou obráceny všechny velkoryse koncipované vstupy do domů, ale také komerční pronajímatelné jednotky v přízemí. Soubor tří domů nabízí celkem 93 bytových jednotek. Ačkoli každá stavba promlouvá vlastním architektonickým jazykem, autoři se dohodli na společných prvcích jako odstín omítky, aby ve výsledku působil areál uceleně.
Vstupní závětří nabízí možnost venkovního krytého posezení. Stejně tak střechy domů disponují společnou terasu. V zadních koutech pozemku se nachází dětské hřiště a komunitní zahrada.
Bytové jednotky překračují standardy než nabízí běžné vídeňské dotované bydlení, čehož bylo dosaženo různými výškami místností (nízké světlé výšky v ložnicích vs. vysoké stropy obývací části). Lodžie mají prosklení tří stran a zároveň zlepšují světelné podmínky hluboko v dispozici bytů. Projekt získal v roce 2014 cenu Bauherrenpreis udělovanou osvíceným investorům.