Rodinný dům v Novém Jičíně - Loučce

Rodinný dům v Novém Jičíně - Loučce
Spolupráce:Veronika Bezděková, Martin Vymetálek, Jan Stuchlík, Monika Drholecká
Projekt:2015
Realizace:2016-20


Krajinářští architekti: Petr–Lázničková
Dodavatel: VSF Novotný
Další dřevěný dům, s inspirací našeho domu v Kopřivnici, nabídnul spolupráci na nevelké parcele v Novém Jičíně – Loučce. Řešená parcela je ze dvou stran obklopena zahradou, ze severní strany silnicí a ze západní strany úzkou polní cestou. Zahrada navrhovaného rodinného domu se nachází na jižní straně, ke spolupráci byli přizvání krajinářští architekti Petr – Lázničková.
Rodinný dům je určen pro trvalé bydlení až 4 osob a je navržen jako přízemní stavba. Objekt domu se tváří jako jedna hmota, která je optiky rozdělena krytým vstupem a místem pro parkování na hlavní obytnou část a úzkou skladovou část.
Dispozice domu člení vnitřní prostor na společenskou a klidovou zónu. Ve společenské části se nachází vstupní zádveří, hlavní obytný prostor s kuchyňským koutem, jídelna a zázemí.  V klidové části jsou umístěny pokoj pro hosty, dětský pokoj, ložnice, koupelna a velkorysá chodba s úložným prostorem a pracovním místem.
Všechny obytné místnosti jsou velikými prosklenými plochami otevřeny na terasu a dále do zahrady; umožňují tak v letních měsících propojení a volný pohyb obyvatel domu. Dřevěná krytá terasa svým šikmým tvarem určuje charakter celého domu.
Kamil Mrva Architects
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Kamil Mrva Architects