Projektant:Martin Kaňák
Spolupráce: akad. arch. Ingrid Kitzbergerová,
MgA. Ivana Štenclová (návrh okenic a plotových dílců)
Adresa: Na Zahradách 2186, Rožnov pod Radhoštěm, Česká republika
Investor:akad. arch. Ingrid Kitzbergerová, akad. soch. Igor Kitzberger
Realizace:2018-19
Užitná plocha:164 m2
Zastavěná plocha:193 m2
Plocha pozemku:1326 m2
Obestavěný prostor:1035 m3


zpět na článek
1 komentář
Galerie v Rožnově pod Radhoštěm
Ing.akad.arch. Dagmar Kovalčíková
| 30.05.24 02:01
Pocházím z Rožnova pod Radhoštěm, i když tam, bohužel, už nežiju. Rožnov je čím dál tím krásnější a tato nová budova ji úžasně dotvořila. Nová galerie urbanisticky velmi vhodně umístěná v blízkosti náměstí je opravdovým bonbónkem města. Představěný původní altán a navazující vstupní portál s jednoduchým základním kompozičním členěním hmoty budovy s prosklenými plochami galerie včetně oplocení tvoří úžasný celek pro moderní galerii. Navíc pro vhodnou i pro umístění výstav sochařských děl, kterých je málo. Nadchly mě také plechové panely s vypalovanými figurativními motivy, které úžasně dotváří vnější tvář budovy i v exteriéru.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od janca architect