V průmyslové oblasti Escher Wyss na severozápadě Curychu vznikl v polovině 70. let minulého století obří areál mlékárny Toni za 170 milionů švýcarských franků. Projekt Markuse Hausammanna z ateliéru
A.E.Bosshard Inh. H.Widme (založen 1930) je dodnes největší zakázkou této curyšské kanceláře. Tehdy největší mlékárna v Evropě denně zpracovala až milion litrů mléka. Jejich nezaměnitelné hnědě zbarvené skleničky jogurtu Toni nechyběly v žádné švýcarské domácnosti. Na přelomu 90. let byla mlékárna významně rozšířena, ale v roce 1999 majitel Swiss Dairy Food převedl výrobu na jiné místo a nový vlastník (Curyšská kantonální banka) začal pro opuštěnou budovu začal hledat jiné využití.
Po rozsáhlé přestavbě podle projektu EM2N se na podzim 2014 do objektu nastěhovaly umělecké školy (
ZWAH - 1100 studentů a 250 pedagogů,
ZHdK - 2500 studentů a 1400 zaměstnanců), muzea, kulturní instituce, restaurace, obchody a stovka bytů. Toni-Areal má za úkol oživit nejen opuštěný průmyslový objekt, ale celé okolí, kde v posledních letech překotně vznikají nové administrativní budovy a bytové domy. Vzhledem k celkovému měřítku stavby (dlouhý 170m, široký 90m, výška základny 25m a věž dosahuje 75m) nabývají chodby a schodiště rozměrů ulic, shromažďovací prostory tvoří náměstí a celý objekt působí jako menší město. Největším zásahem do stávající konstrukce byl severojižní koridor procházející napříč celým objektem od přízemí až po nejvyšší patro. Pro lepší osvětlení bylo do objektu probouráno celkem pět dvorů. Celý objekt byl znovu opláštěn panely ze zvlněného tahokovu, čímž se odkazuje na původní plechovou fasádu mlékárny.
zápisky ze středy 8. dubna 2015 během studijní cesty o.s. Kruh po švýcarské architektuře