Pro tým časopisu INTRO byla účast coby vystavovatele na letošním jubilejním ročníku Designbloku novinkou. Hledání formy toho, jak vystavit časopis jako objekt, se stalo relativně dlouhou a klikatou cestou, myšlenkovým procesem odkazujícím k letošnímu tématu festivalu designu.
Časopis objektPřirozeně by se hodilo vystavit časopis na poličce, v knihovně doplněné křesílkem a dobrou kávou. Ale skutečnost, že bude vystavován v rámci přehlídky designu, vyzývala k tomu, aby byl představen v nějakém neočekávaném kontextu. Zpřítomnělý papírový časopis, ve formě, která se blíží té knižní, je v dnešní době již poněkud raritou a úměrně tomu by měla odpovídat i míra pozornosti, s jakou by měl být opečováván.
Síla časopisu INTRO tkví v jeho kontinuálně udržované vysoké úrovni nejen obsahové, ale i grafické. Každá obálka je na začátku prázdným plátnem, na které grafická designérka a architektka Alena Hyblerová nakonec namaluje neopakovatelný obraz. V tu chvíli byl koncept jasný. Vystavit všechny obálky co nejblíže kolemjdoucím tak, aby společně a na první dobrou zahrály ten nejsilnější akord.
Časopis obsahVšech jedenadvacet obálek regulérních čísel, pět speciálů a první díl INTRO HOUSES jako by levitovalo v útrobách betonářské výztuže. V nosných pilířích architektury, ve kterých beton nahradil obsah časopisu. S pečlivostí vytvářené periodikum odolávající tlaku.
Lavice v pozadí seskládaná z betonových tvárnic, textilu a dřeva vytváří společně s lampičkami na zdech ve Velké dvoraně Veletržního paláce poněkud intimnější atmosféru. Vyzývá k usednutí, spočinutí a prolistování časopisu. Všechna čísla vystavená vedle sebe působily jako v galerii. Vlastně ne jen jako.
Uprostřed bílé dvorany se podařilo vytvořit zákoutí čtenářského klubu. Stánek INTRO byl v obklopení spousty lidí. Lavice za roxorovými pylony byla plná čtenářů, kteří horlivě listovali stránkami výjimečného časopisu.
uncut studio