Dělníci z městské firmy v Brně začali odstraňovat stánky z nádražního podchodu

Vložil
ČTK
30.05.2023 07:20
Brno

Brno - Několik zaměstnanců městské firmy Brněnské komunikace dnes začalo odstraňovat pětici stánků v pochodu pod brněnským hlavním nádražím. Jde o stánky pod tramvajovými zastávkami, roky je provozovala společnost Pliska, ale soud nakonec rozhodl tak, že jsou součástí podchodu, a jsou tedy stejně jako podchod majetkem města. Odstranění bylo důležité k tomu, aby město mohlo podchod rekonstruovat. Práce na zvelebení prostoru, který působí na kolemjdoucí už léta odpudivě, však město zatím odsouvá.

Soud rozhodl o vlastnictví v únoru a před několika dny město oznámilo, že Pliska se rozhodla stánky městu předat. Rozsudek tak nebylo nutné vymáhat exekučně. Nejsou to však poslední stánky, které v podchodu zůstávají, protože město vede identický spor ještě s dalšími dvěma subjekty. Byly přerušené kvůli sporu s Pliskou a město nyní očekává, že oba spory dopadnou stejně jako právě ten s Pliskou. Poté už by mohl být podchod prázdný a připravený k rekonstrukci.

Město vede s provozovateli stánků také další spor o náhradu škody, protože neplatili městu několik let nájemné.

Prázdný už je podchod pod železničním kolejištěm, a to od začátku loňského roku. Jeho rekonstrukce měla jako první na řadu přijít letos, ale město nechalo přepracovat projektovou dokumentaci, aby byla stavba levnější. Očekává, že se začne pracovat až příští rok. A kdy by se měla rekonstruovat část pod tramvajovými zastávkami, není zatím zřejmé.

Podchod je místem, který v minulých letech Brňané v různých anketách označovali jako jedno z nejodpudivějších míst ve městě podobně jako prostor před nádražím.
0 komentářů
přidat komentář

Související články