Vložil
ČTK
27.12.2023 19:10
Mikulov


zpět na článek
7 komentářů
Zvěrstvo.
Xaver
| 27.12.23 09:47
Mikulov je historické město a bourat v takovém městě historickou nádražní budovu je prostě zvěrstvo.
... Opravdu strašný...
šakal
| 28.12.23 09:28
Vím bezpečně od člověka, který na železnici pracuje, že všechny ty "optimalizace traťových koridorů" spojené s demolováním, se zámkovou dlažbou, s modrým zábradlím, se žlutými pruhy a s jinými nechutnostmi se dělají jenom proto, že "jsou na to dotace" a kamarádi ve stavebnictví potřebují zakázky.
Jednou se budou lidem nad slovem "dotace" obracet žaludky naruby.
Ale to už bude čerpáno, proinvestováno, postaveno a navěky zničeno...
stále stejná písnička
raval
| 29.12.23 09:24
Jestliže stavebně technický stav neodpovídá současným potřebám, je to především proto, že o budovu nikdo nedbal. Jsou-li tam prázdné byty, je to ze stejného důvodu – kdo bude za tento stav potrestán? Já vím, naivní otázka. Je to obvyklý postup – budovu, která mnoho let sloužila, nechám bez údržby, bez péče řádného hospodáře, a pak řeknu, že se nevyplatí to opravit. Za novostavbu se dá utratit mnohem více peněz. O tom, že by nevyhovovalo nádraží dispozičně, bych dost pochybovala – většina současných proměn nádraží nevyhovuje především cestujícím – počítá se s tím, že na vlak se nečeká, že není potřeba si uložit zavazadlo, že prostě cestující přijde, nastoupí do vlaku, který právě přijel, a odjede a tím dá pokoj. Že ho ani nenapadne, že by třeba mezi dvěma vlaky si šel prohlédnout město a že by se mu přitom nechtělo tahat se zavazadlem …
Kdysi nádraží ty, kdo přijíždějí, vítalo, nabídlo mu prvotní obrázek místa. Toto nádraží slibovalo klidné, přátelské město.
Ale jako obvykle, protesty kohokoliv nic nezmohou, už je rozhodnuto, i když se vlastně vůbec nic neví. Jen to, že historie nevyhovuje současným potřebám.
běda mu
Máchlavá Anna
| 29.12.23 01:38
Architekt, který bude na nové budově po zbouraném nádraží pracovat, bude jen bezpáteřní pohunek a spoluviník toho zvěrstva.
Soutěž
DH
| 29.12.23 03:50
Zodpovědný vyhlašovatel soutěže by měl nechat vypracovat pořádný STP a součástí soutěžního zadání by také měla být možnost rekonstrukce. To jestli skutečně ony zmíněné současné potřeby stávající budova dokáže vhodně obsloužit či ne nutně nemusí být SŽ schopná posoudit. To už je úkolem architekta.
lumpárna
Pavel Čáp
| 30.12.23 02:34
Mikulov, historické město s městskou památkovou rezervací, zámkem, dochovanými židovskými památkami. Nádraží má vzácně zachovanou původní výpravní budovu na které se za stopadesát let její existence změnilo jen minimum, má zachovanou původní dispozici oken a dveří, žádné výrazné dodatečné stavební zásahy ani přístavby. Při citlivě provedené rekonstrukci by se jí dala navrátit její historická podoba a mohla by tak vhodně doplnit městskou památkovou rezervaci. A co tam místo ní bude? Když vidím výplody moderní architektury na železnici za posledních třicet let, dovoluji si odhadnout, že nic hezkého to nebude a služby cestujícím to také nebude poskytovat žádné.
petici to potřebuje,
Máchlavá Anna
| 31.12.23 03:48
Vážený pane Čápe, dovoluji si Vám doporučiti jet do Ústí nad Orlicí a podívat se tam na dvě nádražní budovy. Ta tzv. stará budova je krásná i po 150 letech a ta tzv nová-moderní budova je tak "úžasný architektonický počin", že byl nekoukatelný už od svého postavení.
Mikulovští občané by měli zahájit petiční hnutí za zachování svého původního nádraží.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.