V Louňovicích v okrese Praha-východ začne stavba základní školy pro 540 dětí

Vložil
ČTK
26.09.2023 19:35
Louňovice


Louňovice - V Louňovicích v okrese Praha-východ by v příštím roce mohla začít stavba základní školy pro 540 dětí. Obec žádnou školu nemá. Projekt chystá dobrovolný svazek LOŠBATES, který zahrnuje obce Louňovice, Tehovec, Štíhlice a Svojetice. Má již schválenou dotaci, stavební povolení a vyhlásil výběrové řízení na zhotovitele. Předpokládaná hodnota zakázky je 805 milionů Kč bez DPH. Stavební firmy mohou předkládat nabídky do 16. října, informoval dnes ČTK mediální zástupce svazku Jan Šimral.


"Ministerstvo školství nám odsouhlasilo dotaci ve výši 504 milionů Kč, což našemu svazku obcí otevřelo cestu k vypsání soutěže. Pokud soutěž proběhne úspěšně, v lednu 2024 bychom rádi zahájili stavbu. Zhotovitel bude mít na stavbu 19 měsíců a v září 2025 se škola otevře dětem," uvedl starosta Louňovic a předseda svazku Josef Řehák (nez.).

Plány stavby počítají s budovou školy, navazující tělocvičnou s dalším sportovním zázemím, dopravním napojením areálu, související částí veřejné infrastruktury a přístupovou komunikací. Stavba je navržena v pasivním energetickém standardu. Architektonická podoba vzešla z mezinárodní soutěže vyhlášené na konci roku 2017, v níž se utkalo 108 týmů z 38 zemí. Zvítězil návrh architektonického ateliéru Pelletier de Fontenay z kanadského Montrealu. Škola je koncipována jako otevřený klášter, jehož členitá ambitová chodba propojuje čtyři části školy do jednoho objemu obklopeného malým lesem. Podrobnosti o projektu najdou zájemci na webu https://www.losbates.cz/.
0 komentářů
přidat komentář