Výstavba školy Open Gate v areálu hotelu Praha se zřejmě zpozdí

Vložil
ČTK
29.05.2016 20:55
Praha


Praha - Výstavba soukromé školy Open Gate Praha v dolní části areálu po bývalém hotelu Praha v Dejvicích se pravděpodobně zpozdí. ČTK to sdělila mluvčí školy Jitka Tkadlecová. Investor, kterým je skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, stále vyřizuje nezbytná povolení. Podle mluvčího Prahy 6 Martina Churavého kancelář architekta vydala k projektu kladné stanovisko a radniční odbor výstavby je nyní ve fázi před vydáním územních rozhodnutí. Hotel Praha byl zbořen před dvěma lety.


Objekt bude vybudován u ulice Evropská, kde byly zchátralé garáže. Měl by mít tři nadzemní a dvě podzemní podlaží a poskytnout prostory nejen pro základní školu, gymnázium, školní kuchyni a jídelnu, ale také například pro knihovnu s multifunčním sálem nebo dílny pro výtvarné obory.

Stavět se mělo začít v lednu 2017, hotovo mělo být v červnu 2018. Tyto termíny se zřejmě nepodaří dodržet. "Projekt plánované stavby školy Open Gate v Praze se pravděpodobně dostane do časového skluzu z důvodu zdlouhavého vyřizování potřebných povolení. Další harmonogram výstavby se bude odvíjet od termínu získání všech povolení," uvedla Tkadlecová.

Dominanta předlistopadové éry - Hotel Praha - zmizel z horizontu Dejvic v červnu 2014. Areál hotelu získala PPF o rok dříve. Bourání umožnil stavební úřad Prahy 6, demolice začala v lednu 2014. Názory laické i odborné veřejnosti na bourání hotelu se lišily. Někteří architekti s demolicí nesouhlasili a hotel označovali za unikátní stavbu. Jiní oponovali, že šlo o průměrnou architekturu. PPF tvrdila, že stavba byla předimenzovaná a neekonomická.

Hotel Praha byl postaven na konci 70. let minulého století. Až do listopadu 1989 sloužil potřebám komunistické strany a československé vlády. Mnozí ho proto vnímali jako symbol předlistopadové éry.
0 komentářů
přidat komentář

Související články