Beton nejvyšší kvality nejen ve veřejném prostoru

Vložil
Tisková zpráva
24.10.2023 09:00
PRESBETON Nova, s. r. o.

Představujeme vám zdařilé realizace nového City Kampusu v Ostravě a Velehradských vinic u Uherského Hradiště. Inspirujte se pro svůj projekt.


Je radost sledovat, když se na veřejných i soukromých prostranstvích objevují prvky z kvalitních materiálů – takové, které dlouho vydrží, svým uživatelům přinášejí radost a užitek a v prostoru plní i estetickou funkci. Tak jako například ty od společnosti PRESBETON, jejíž betonové dlažby, zahradní stěny, ale třeba také květináče, lavičky, odpadkové koše a další městský mobiliář najdeme po celém Česku.


City Campus pro sport a umění

City Campus Ostravské univerzity byl otevřen v únoru letošního roku. Budova je působištěm budoucích sportovců a umělců a tomu odpovídá i celkový vzhled stavby. Špičková pracoviště, hudební studia, sportoviště a laboratoře mají sloužit stávajícím studentům a přilákat ty nové. A co víc, budova je otevřena i pro širokou veřejnost. Společnost PRESBETON se na celém projektu podílela dodáním svých betonových výrobků. Konkrétně jde o velkoformátovou dlažbu MONUME XL. Dlažba v moderním stylu je v dokonalé symbióze s okolní architekturou a koresponduje s okolní travinou. Díky své výšce je vhodná i pro pojezd nákladních automobilů a vykazuje perfektní protiskluzové vlastnosti.

Dlažba MONUME XL je dostupná v pěti formátech (největší je 1000 × 1000 × 160 mm) a třech barevných provedeních (černá, šedá, bílá). Jako doplňkovou dlažbu zvolili architekti zámkovou dlažbu HISTORIK 140 × 140 mm, která spolu s velkoformátovými dílci tvoří žádoucí kontrast.


Více informací o této realizaci naleznete zde

Betonová perla ve vinici s terasou ve svahu

Inspiraci pro příjezdovou cestu, terasu nebo zahradu ve svahu je možné načerpat v nově otevřených Velehradských vinicích v Jalubí nedaleko Uherského Hradiště, kde lze navštívit vinotéku a restauraci. Hlavní společenský prostor tvoří terasa, které dominuje velkoformátová dlažba TAŤÁNA. Ta vyniká strukturou betonu a použitého kameniva.

Terénní nerovnosti navazující vinice vyrovnávají kaskádovité terasy osázené zelení, jež slouží k sezení. Sestaveny jsou z betonových zahradních stěn STANDARD v hladkém provedení a natural dlažby WOODY v imitaci dřevěných prken.


Na příjezdovou cestu architekti zvolili zámkovou dlažbu ALTERNO, která kombinuje kameny různých rozměrů. Parkovací místa a plochy s požadavkem na drenáž jsou osazeny vegetační dlažbou HYDROBAR a HYDROSET. Funkční a estetickou stránku vinařství doplňují i další betonové prvky PRESBETON – sloupek s osvětlením HEX, odpadkový koš HEX, betonový sedák Y nebo květináče PILETA 1 s přírodním hladkým povrchem.


Více informací o této realizaci naleznete zde
0 komentářů
přidat komentář