Jak jsme instalovali podhled v kancelářích Lufthansy

Vložil
Tisková zpráva
17.06.2024 16:50
ACUTEC s.r.o.

TJ Architekti

V minulosti jsme měli tu čest podílet se na rekonstrukci kancelář- ských prostor společnosti Lufthansa ve spolupráci s talentovaným týmem TJ ARCHITEKTI. Pro projekt jsme zvolili oblíbené baffle Cewood, vyrobené z kombinace dřevní vlny a cementu, které dokonale zapadly do celkového konceptu prostoru.


Rekonstrukce probíhala ve dvou patrech, kde sídlí nepřetržitá zákaznická podpora. Abychom zachovali provoz 24/7 i během instalace, rozdělili jsme dodávku podhledů do dvou etap, čímž jsme zajistili plynulý chod tohoto klíčového oddělení. Díky důkladné přípravě a organizaci jsme instalaci více než 250 lamel zvládli během několika dní.
Nedávno jsme, v souvislosti s tímto projektem, oslovili členku týmu TJ ARCHITEKTI, Ing. arch. Zuzanu Jurákovou, abychom se jí zeptali, jak vnímala celou realizaci projektu.


Paní Juráková, co rozhodlo o tom, že jste nakonec vybrali baffle Cewood?
Původně jsme mířili na jiný akustický materiál, ale nakonec vyhrál Cewood a jeho příznivá cena pro klienta. Důležité pro nás bylo, že jsme mohli panely nechat nastříkat na námi navrženou barvu a nemuseli jsem se podřídit vzorkovníku.

Jak jste postupovali při návrhu designu a řešení akustiky?
Úplně na začátku jsme vycházeli z požadavku klienta, aby společné prostory byly příjemnější a útulnější. Jelikož se jedná o call centrum, byla akustika na prvním místě. O akustických podhledech jsme již měli povědomí, takže jsme hledali estetické řešení, které by podpořilo naši myšlenku. A tak jsme objevili vaši firmu. Technické aspekty jsme konzultovali s panem Beránkem, který navrhl optimální řešení pro oba prostory s ohledem na požadovaný vizuál.

Rekonstrukce byla realizována ve dvou patrech, kde sídlí nonstop zákaznická podpora. Jak jste dokázali zachovat provoz 24/7 během instalace?
Vše bylo o pečlivém harmonogramu, který jsme ladili jak se stavbyvedoucím, tak s vedením společnosti. Vytipovali jsem si časy, kdy bude v prostorách co nejmíň lidí. V tento čas se odehrávali ty nejhlučnější práce, tedy kotvení závěsů do betonového stropu. Pak už šlo jen o to vyčlenit jeden den na zavěšení panelů v jednom patře a pak druhý den pro druhé patro. Největší podíl na úspěchu této logistické záležitosti má vedení společnosti.

Co Vás na projektu bavilo a co naopak bylo hlavní výzvou, se kterou jste se během rekonstrukce setkali?
Osobně mě bavil přístup klienta, který měl na prvním místě pohodu svých zaměstnanců a až poté se řešili peníze. To vedlo k tomu, že prostory jsou nyní hodně využívány, jsou funkční a nejedná se pouze o krátkodobou "designovku". Myslím si, že když klient pochopí úlohu architekta, že je to jeho parťák, a když se naladí komunikace, tak vše plyne, jak má. Velikou výzvou pro nás byla celková koordinace prací a dodavatelů. Měli jsme veliké štěstí na dodavatelské firmy. Byly velice profesionální, takže i výsledek a detaily jsou za mě skvělé.

Jak byste ohodnotili spolupráci s firmou Acutec během tohoto projektu?
Spolupráce byla jedním slovem bezvadná. Oceňuji osobní přístup, komunikaci, technickou erudovanost, a hlavně mě těší, že to co se domluvilo za stolem v kanceláři, pak krásně klaplo na místě při realizaci.

Plánujete v budoucnu další podobné projekty?
To se nedá nyní říct. Vše záleží, koho k nám vítr nebo internetové vlny přinesou. Naše portfolio je hodně pestré. Nespecializujeme se pouze na veřejné stavby nebo kanceláře, takže čas ukáže.

Na závěr jsme položili otázku i panu Beránkovi z Acutecu, jednateli firmy:

Jak vy osobně hodnotíte spolupráci a realizaci s týmem TJ ARCHITEKTI?
Akustické řešení musí jít ruku v ruce s designem interiéru, a ne vždy je možné realizovat vše, co je "na papíře". Proto nás velmi potěšila skvělá spolupráce s TJ ARCHITEKTI, díky které zakázka dopadla na výbornou. Vzhledem k tomu, že v podhledech vede velké množství technologií, bylo nutné na místě doladit návaznosti a detaily. Bylo skvělé, že architekti byli schopni tyto operativní změny do návrhu zapracovat. Výsledkem je spokojenost jak klienta, tak i nás jako realizátorů projektu.

Rádi bychom vyjádřili velké poděkování týmu TJ ARCHITEKTI za jejich ochotný a flexibilní přístup během celého projektu. Jejich profesionalita a spolupráce byly klíčové pro úspěšnou realizaci rekonstrukce. Velké díky patří také společnosti Lufthansa, která nám poskytla příležitost podílet se na tomto významném projektu. Společně jsme dokázali vytvořit moderní a funkční pracovní prostředí, které odpovídá vysokým standardům této prestižní společnosti.
0 komentářů
přidat komentář

Související články