LD Seating: Kvalitní sezení z Boskovic

Vložil
Tisková zpráva
05.01.2023 11:00
LD Seating s.r.o.


Židle a křesla z Boskovic najdete v řadě českých i zahraničních firem, v coworkingových centrech, školách, zdravotnických zařízeních, hotelech i v soukromých rezidencích. Zkrátka a dobře všude tam, kde je kladen důraz na pohodlné, ergonomické a zároveň designově zajímavé sezení.


Rodinná firma LD Seating, kterou založila Jitka Hurábová, píše svou historii už 30 let. Kdysi malý výrobce židlí za ta léta vyrostl v jednoho z předních českých i evropských dodavatelů sezení. V LD Seating vyrábí kolem 400 židlí denně a přes 60 % z této produkce putuje do zahraničí. A i když má dnes společnost už více než 150 zaměstnanců, stále si zachovává svého rodinného ducha.


Kvalita na prvním místě

V LD Seating si zakládají na precizním řemeslném zpracování všech svých výrobků. Kvalita je zde vždy na prvním místě. Společnost má v Boskovicích vlastní lakovnu, kovovýrobu a také linku na vypěňování polyuretanů.

Srdcem celé společnosti je šicí a čalounická dílna. "Při šití a potahování nábytku je třeba udělat tisíc mikroskopických pohybů, aby vše perfektně sedělo. Proto se neobejdeme bez pečlivé ruční práce našich švadlen a čalouníků. Švadleny musí potahy ušít na milimetr přesně, aby seděly na připravené korpusy. Čalounění korpusů se dělá ručně a je to fyzicky velmi náročná činnost. Vždy klademe velký důraz na detail, vše musí perfektně sedět. Jen tak vyniknou designové kousky v celé kráse," říká Jakub Huráb, jednatel společnosti.


Udržitelný přístup k výrobě

Udržitelný rozvoj a výroba šetrná k životnímu prostředí jsou jednou z hlavních zásad společnosti. V LD Seating razí heslo, že základem udržitelnosti jsou kvalitní výrobky, které zákazníkům slouží dlouhá léta a nemusí se každých pár let měnit. Díky tomu se ušetří materiál i energie při výrobě.

V LD Seating přišli také na způsob, jak naložit s velkým množstvím odstřižků látek, které vznikají při šití potahů na židle. Jedná se o kvalitní a krásné látky, které by bylo škoda vyhodit, a proto z nich v LD Seating začali šít tašky, pouzdra nebo třeba obaly na notebooky, a směřují tak k zero waste konceptu výroby.

LD Seating je držitelem ekologického certifikátu EMAS, který je založen na přesné evidenci a sledování všeho firemního odpadu, energií a zdrojů. Nyní se společnost připravuje také na získání certifikace FSC pro sérii židlí Trivi. Tato certifikace potvrzuje původ dřeva používaného ve výrobě.

Spolupráce s těmi nejlepšími designéry

LD Seating spolupracuje s řadou českých i zahraničních designérů. Mezi ně patří například Martin Foret, jenž stojí za návrhem židle Trivi, která získala mezinárodního ocenění Red Dot Design Award 2022 a BigSEE Wood Design Award 2022.


Ve spolupráci se zahraničními designéry připravují v LD Seating na příští rok hned několik zajímavých novinek. Některé z nich si mohli v posledním říjnovém týdnu prohlédnout návštěvníci mezinárodního veletrhu Orgatec v Kolíně nad Rýnem. Společnost zde mimo jiné představila židli Arcus, která na první pohled zaujme svým neobvyklým designem s prvky oblouku a elipsy. Za návrhem této židle stojí německý designér Martin Ballendat a dostupná bude od léta příštího roku.


Dalšími novinkami jsou modulární systém sezení Nido z dílny italského studia Orlandini Design, který se v portfoliu objeví již na přelomu roku, a také židle FollowMe od švýcarského designéra Andrease Kroba. Ten se při návrhu zaměřil na vývoj nového typu opěradla, které se pružně přizpůsobí zádům a přirozeně drží páteř ve zdravé poloze. Práce na této židli trvaly téměř čtyři roky, přičemž jen čtyři týdny probíhal softwarový výpočet, zda je forma opěráku navržena správně a bez chyb. Židle FollowMe bude do produktového portfolia LD Seating zařazena na jaře.

Když budete mít cestu přes Boskovice, určitě se do showroomu LD Seating zastavte a novinky i produktové stálice si prohlédněte a vyzkoušejte. Další showroomy společnosti můžete navštívit také v Praze a Bratislavě.
0 komentářů
přidat komentář

Související články