Zdroj
„On designing“, Domus 742, říjen 1992, s.26-28
Vložil
Petr Šmídek
16.03.2023 11:00
Jean Nouvel


zpět na článek
1 komentář
Psaní o architektuře
Vích
| 16.03.23 04:40
Děkuju za tuto teoretickou linku zde na AW. Tento text je mi především dokumentem, jak se na architekturu hledělo v 90. letech, kdy se po technokratickém modernismu a scénografickém postmodernismu opět v jemnější formě přešlo k technice stavění. Je pěkné vidět, že i architekt může psát a opírat se o filozofy. U nás je stále výborným zdrojem způsobu myšlení "přirozený svět" Jana Patočky, který má hodně co říct k současné udržitelné a bio architektuře, a že moderní architektura je především cesta, jak harmonizovat a inspirovat svět, ve kterém žijeme. Jen nás architektů, co příležitostně píšeme, je tu co prstů na jedné ruce...
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.