Letní pavilony před AA (Architectural Association) se stávají tradiční součástí předprázdninových prezentací studentských projektů. Již počtvrté oživil na závěr školního roku netradiční pavilon historické náměstí Bedford Square a vytvořil osvěžující solitér před vstupem do hlavní budovy školy.
Na začátku celé události proběhla studentská soutěž, jejímž hlavním motivačním faktorem byla realizace vítězného návrhu. V silné konkurenci zvítězil projekt Danecie Sibingo, španělské studentky třetího ročníku Intermediate Unit 2. S realizací pavilonu jí pomáhali spolužáci Lyn Hayek, Yoo Jin Kim a Taeyoung Lee pod akademickou taktovkou Martina Selfa a Charlese Wolkera.
Hlavním sponzorem realizace byla finská dřevařská společnost Finnforest, což se projevilo v materiálovém konceptu pavilonu. Celkové hmotové a funkční ztvárnění bylo ponecháno na tvořivosti studentky, která se inspirovala vodou – substancí, jejíž fyzikální chování je poměrně prozaicky ztvárněno ve výsledné realizaci. V konečném důsledku byl při návrhu zohledněn i environmentální aspekt. Při realizaci bylo použito 28 dřevěných překližkových desek Kerto a nevyužitý prořez činil 18%. Konstrukce pavilonu je vytvořena profilovanými příčnými sloupky, do kterých jsou zasazeny jednotlivé překližkové pásy vytvářející působivý prostorový útvar. Pavilon byl poprvé smontován na workshopu v Hooke Park v Dorsetu, kde má škola taktéž své pracoviště. Před prázdninami byl pavilon rozložen na šest dílů a převezen do Londýna.
Pavilon vytváří zajímavé vizuální efekty a má působivou kompozici, avšak nemá funkční náplň. V prvotních studiích se objevil model s možností sezení, realizované dílo však tuto aktivitu neumožňuje. A právě tato skutečnost vyvolala polemiku o praktickém smyslu pavilonu, stejně jako o podobě budoucích pavilonů, když se před AA začínají realizovat spíše sochařská díla než architektura. Nechejme se tedy překvapit, s jakým revolučním designem přijdou studenti AA ve svém následujícím výzkumu.