2 komentáře
Ekologická stavba?
Student architektury
| 28.03.12 07:02
V Německu vyrobená skla - opravdu by se tím měla pyšnit "ekologická stavba"? A beton odkazuje na trvalost a výraz přírodních materiálů? Jak? Je to ekologická stavba jen proto, že to řekl Renzo a autor článku to jen opsal?
Co je ve jménu?
Dr.Lusciniol
| 29.03.12 03:19

Se prý ptal již sám Bard. On např. ten "funkcionalismus" také se jen "funkcionalisticky" tvářil ale často již tolik "funkční" nebyl. Tak co je nového? Jenom nové náboženství. A kdo se neklaní tak naštěstí na hranici již neskončí ale upálen stejně bude. Ne ohněm ale pc (politically correct) oblblou veřejností.

Baruch Givoni (of "Man, Climate and Architecture" 1969 fame)* když slovo ekologie ještě nebylo všeobecným zaklínadlem jehož smysl (učení o vztahu živoucího s jeho prostředím) dnes již tak všeobecně znám není, nám na postavených příkladech poukazoval podobně, již tehdy dávno. Třeba právě to, že do země zahrabaná stavba není již proto hned i ekologická.

)* Jedna z těch velmi málo knih, které bych zařadil na seznam "povinné četby" pro všechny architekty. Začínající, či až po ty chystající se již do věčných ateliérů. I tam se jim bude určitě hodit.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Renzo Piano