Stavební část:Ing. Petr Uhmann
Adresa: Na Rybníčku 380/43, Opava, Česká republika
Investor:Statutární město Opava
Projekt:2005-10
Realizace:2011-12
Náklady:153 000 000 CZK


zpět na článek
3 komentáře
koment
tomcerny
| 06.12.12 07:00
Trochu mne zarazil patník akcentující vstup. Předpokládám, že v prostoru bych mu porozumněl. Má i funkci?
Skvělé pouze mírně nekonveční použití materiálů. Corten a načervenalé dřevo. Čedič a cihly. Ale proč ty skleněné nástupy z dveří? A skleněná zavěšená chodba? Trochu zbytečná atrakce. Využití trendu odhalovaného suterénu, který tak ztrácí své roucho tajemství celkový dojem velmi kazí. Proč nenechat jen nakouknout místo rovnou zírat. A zírat přímo v komunikaci..
Jestli keramické obklady fungují jak mají, posunují stavbu do následování hodného příkladu kulturního domu. Obzvláště, když se jedná o menší město..
odpověď
lubos.kaplan
| 07.05.13 10:49
Díky za reakci, pokusím se odpovědět na Vaše dotazy.
"Patník" před vstupem nese skleněnou osvětlenou poutací kostku, do které se vkládá program KD.
Pochozí sklo a pororošt před bočním vstupem prosvětlují přes anglický dvorek suterén a schodiště do něj vedoucí. Na jediné fotce ze suterénu je pohled směrem ke zmíněnému anglickému dvorku. "Trend odhaleného suterénu" neznám a poznámce o "zírání" nerozumím.
Pod zavěšenou lávkou je minimální podchozí výška daná vložením mezipatra přístavby a nutností podcházet mezipodestu hlavního schodiště. Abychom eliminovali pocit stísněnosti na jinak velkorysém schodišti a pro lepší prosvětlení foyer je lávka subtilní a prosklená.
Aerokeramiku jsme použili už dříve a její vlastnosti máme ověřené měřením.
Taky koment
Martin Kvita
| 22.03.23 08:51
Napřed jsem si říkal: "Úžasné! Tohle je v ČR? Odvážné spojení rekonstruované budovy a surové přístavby opláštěné cortenem. A ty bylkóny... Ach, ty balkóny!" Poté jsem začal studovat půdorys a zjistil, že ona odvážná přístavba jsou vlastně záchodky oděné do výrazného cortenu. A ano, i ty balkóny patří k záchodům! Balkóny... k záchodům. Jestli má přístavba hygienického zázemí být takto výrazná a takovým způsobem na sebe strhávat pozornost ať posoudí každý zvlášť. Za mě je to hodně přehnané a vnímám to spíš jako úlet ega pánů architektů.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od ATELIER 90 s.r.o.