Rodinný dům v Čeladné

Rodinný dům v Čeladné
Spolupráce:Tomáš Cirmaciu, Martin Lampa, Tomáš Šenovský, Jaroslav Holub, Jana Eliášová
Projekt:2019
Realizace:2020-22


Dodavatel: Šimek stavby, EB-stavební společnost, VSF Novotný, ATK Kuchyně, Zdeněk Strnadel krajina
Čeladná, pro mnoho lidí místo úniku před shonem, rekreace a uvolnění. To je i příklad našich klientů Petra a Adély z jižních Čech. Pozemek, který si vyhlédli a posléze na něm vyrostl jejich vysněný dům, má podlouhlý, obdélníkový tvar. Nachází se u cyklistické stezky a nabízí výhledy nejen na Lysou horu, ale na celé beskydské panorama. Pozemek je rozdělen na dvě části, zastavitelnou a nezastavitelnou.
S ohledem na charakter místa a požadavky investora vznikl jednopodlažní dům, který je otevřený v severojižním směru a navržený vůči svému okolí tak, aby poskytl uživatelům dostatečné soukromí. Pocit intimity a přírody je dosažen díky dvojicí atrií s prosklenými stěnami – navrhli jsme „sad v krajině“. Neméně důležitou roli sehrála spolupráce s krajinářským architektem Zdeňkem Strnadelem z nedalekých Kunčic.
Centrální obytná část zahrnuje kuchyň a jídelnu s výhledem do okolí díky velkoformátovým fixním oknům v hliníkových rámech. Na tento prostor jsou „navěšeny“ jednotlivé pokoje uživatelů, koupelna, sklady a technické místnosti. Materiálově v interiéru vyniká betonová stropní deska, podlaha z téhož materiálu a bíle omítnuté stěny.
Kamil Mrva Architects
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Kamil Mrva Architects