Společně se ústřednou Yamanashi v japonském městě Kofu představuje tokijská pobočka tiskové a vysílací společnosti Shizuoka postavená v letech 1966/67 jednu z prvních realizací, u nichž se Tangeovi podařilo úspěšně zhmotnit zcela novou prostorově-architektonickou koncepci, která je zároveň součástí rozsáhlé urbanistické vize. Zárodek tohoto konceptu lze již spatřit v Tangeho urbanistickém projektu Tokia z roku 1960.
Budova o celkové výšce 57 metrů leží na úzkém pozemku v tokijské čtvrti Ginza na rušné křižovatce automobilových tepen a nové železniční tratě Tokaidoexpress. Parcela s ostrým úhlem má rozměry pouze 189 m², takže architekt byl přinucen navrhovat objekt pouze ve vertikálním směru, což klientovi z reklamních důvodů velmi vyhovovalo.
Základní kompozici tvoří válcová svislá komunikační šachta, z níž vyrůstají jednotlivá kancelářská patra s užitnými plochami. Celková plocha všech podlaží činí 1493 m². Samotné kancelářské prostory jsou vysoké 3.46 metru. Podlažní plochy vyčnívající po stranách válce mohou být využívány libovolným způsobem. Komunikační věž o průměru 7.7 metru obsahuje dva výtahy, schodiště a kuchyňku se sociálním příslušenstvím v každém podlaží.
Vstupní část domu je mírně zahloubená do terénu. V horních podlažích se ve volných mezerách nachází balkóny, které mohou být teoreticky zastavěny dalšími kancelářemi. Horní dva administrativní bloky jsou orientovány stejným směrem jako sousední řadová zástavba. K válci navazují další dva třípatrové kancelářské bloky vybíhající směrem do křižovatky: ve volném prostoru mezi oběma bloky je umístěn další balkón.
Důležitost této relativně malé stavby nespočívá pouze v efektivním využití pozemku a veřejného prostoru v parteru, ale především v položení základního kamene směřujícímu k novému urbanistickému uspořádání. Tange si svoji architekturu představoval jako součást velké a komplexní městské struktury. Navrhl možný typ pro budoucí městskou architekturu, která se doposud nacházela pouze ve fragmentech nebo jen plánech na papíře.
Udo Kultermann: Kenzo Tange 1946-69, Praeger Publishers, New York 1970, s.256