Podolská vodárna

Vodárna a filtrační stanice v Praze-Podolí

Podolská vodárna
9 comments
plány
zvědavec
| 16.01.10 03:34
skvělé, díky archiwebe.
nešlo by ještě doplnit více dokumentace?
krásné
Václav Průcha
| 17.01.10 08:48
Velmi krásná průmyslová stavba. Na té by se měli Kuba s Pilařem poučit co je to architektura!!!!
??
Martin Franěk
| 17.01.10 07:39
Dovolím si na Vás pane Průcha menší otázku. Co je to podle Vás architektura?? Mimo toho, že k pomalu jakékoliv nově uveřejněné stavbě nacházím Váš negativní komentář, nic moudrého z Vás, dle mého názoru, zatím nevypadlo... Předem děkuji.
ad Martin Franěk
Václav Průcha
| 18.01.10 08:36
Pane Fraňku, podívejte se třeba právě na Podolskou vodárnu a potom ji srovnejte s návrhem Západočeské galerie v Plzni. A taky se jděte podívat i dovnitř vodárny. Zamyslete se zda dílo Antonína Engela je krásné i po cca 70 až 50 letech a zda Kubova krabice bude po padesáti letech koukatelná aspoň s přivřením obou očí. Zdá se mi, že Vás hodně hněte srovnávání kvality krásné architektury vytvořené našimi předky a nekvality architektury tvořené dnešními krabicovitými betonovými neuměly.
?? v.2
Martin Franěk
| 18.01.10 02:36
Otázka zněla jinak... A ještě si ji dovolím doplnit. Co je krásná architektura vs. její nekvalita?
Telegraf architektonické tvorby
Wenceslav Prucha
| 19.01.10 04:57
Převýšený antický řád budovy jest zcela nevhoden k duchu místa. Zamyslete se nad kameníky sochajícími staré kašny. Ten inženýr Engel má jen ty svá čísla a výpočty. Břehy vltavské byly vždy osety romantickými rybářskými a vorařskými příbytky. Tento moloch s antickými sloupy a téměř rovnými střechami inspirující se v obludnostech poslední doby nám bere další kus vltavského břehu. Jako by snad nestačilo zazdění břehů ve středu naší staré Prahy. Kdo kdy viděl, aby byla v říčním toku zeď. Až budou hučeti velké vody, budete litovati.
Zdá se mé mysli, že pravdivé srovnání krásné architektury našich předků a dnešní nekvality, která jest kryta nánosem falešné antiky, není dnes ve vašem listu možno.
Telegraf
Josef Čančík
| 20.01.10 12:33
Výborně ctěný Wenceslave. Článek jest to skutečný, nebo jste jej trefně ve chvilce sesmoliti ráčil? Myslíte, že byste ochoten byl oskenovaný artikul onen na e-mail zaslati ([email protected]), jest-li reelným? Předem Vám budiž převeliký dík.
re: antika
asterix
| 20.01.10 12:39
tak nevím, nevím, jestli je antika falešná.
skutečná antika je stejně pravdivá jako architektura našich předků.
ona antika vychází také z přírody - třeba ze stromů a hledání řádu v chaosu přírody.
původem tedy z dřevostaveb.

máte pocit, že by se třeba jaderná elektrárna měla vejít do chléva?
bohužel je pravda, že jazyky mutují...
Josef Čančík
takyarchitekt
| 20.01.10 09:24
Vazeny pane, asi Vam uniklo, ze spojiti se s panem Wenceslavem Pruchou je Vam mozno toliko osobne, mezi pulnoci a prvni hodinou ranni, na uvedenem miste, na Olsanech. Nejlepe za uplnku.
Tusin, ze e-postou to bude marne volani, jelikoz tam lezi jiz od prvni poloviny minuleho stoleti, tak mu tehdy do hrobu laptop (cesky: notebook) zcela urcite neprilozili (navic, baterie by byla dnes jiz stejne davno vybita).
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.