Město Veverská Bítýška hledá referenta stavebního úřadu

Kontakt
Anna Houdková
personalni@veverskabityska.cz
tel. 549 420 397

Region
Brno
Vloženo
11.07.2024 09:09
VEŘEJNÁ VÝZVA

Město Veverská Bítýška, jako samosprávný celek, v souladu s ust. § 6 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších
předpisů, vyhlašuje veřejnou výzvuna obsazení pozice

R E F E R E N T S T A V E B N Í H O Ú Ř A D U

Vykonávaná agenda: výkon agendy spadající do působnosti stavebního úřadu
dle stavebního zákona
Místo výkonu práce: město Veverská Bítýška a jeho správní obvod (Chudčice, Lažánky, Maršov, Hvozdec, Braníškov)
Pracovní úvazek: pracovní poměr na dobu neurčitou se zkušební dobou 3 měsíce
Předpokládaný nástup: po skončení výběrového řízení, případně dle dohody
Platové zařazení: platová třída 10 (+ osobní ohodnocení)

Zákonné předpoklady pro výkon práce (dle § 4 zákona č. 312/2002 Sb.):
• fyzická osoba, která je občanem ČR, popř. fyzická osoba, která je cizím státním občanem a
má v České republice trvalý pobyt,
• dosáhla věku 18 let, je způsobilá k právním úkonům, je bezúhonná a ovládá český jazyk.

Požadavky:
• splňuje kvalifikační požadavky pro výkon činnosti na úseku stavebního úřadu podle § 30a
zákona č. 283/2021 Sb., stavebního zákona, ve znění pozdějších předpisů (vysokoškolské
vzdělání ve studijním programu náležejícím do oblasti vzdělávání architektura, stavebnictví
nebo právo, nebo vyšší odborné vzdělání v oboru stavebnictví nebo střední vzdělání s
maturitní zkouškou v oboru stavebnictví),
• orientace v projektové dokumentaci,
• dobré komunikační schopnosti při jednání s lidmi,
• znalost práce na PC, ochota se dále vzdělávat, morální a občanská bezúhonnost,
• řidičské oprávnění skupiny „B“.
Výhodou:
• praxe v oboru, praxe ve státní správě, zkouška odborné způsobilosti, znalost stavebního
zákona a správního řádu.
Náplň práce:
• výkon státní správy ve stanoveném správním obvodě jako obecný stavební úřad dle
stavebního zákona,
• komplexní vyřizování agend stavebního úřadu podle stavebního zákona, zejména vydávání
územních rozhodnutí a územních souhlasů, stavebních povolení, kolaudačních souhlasů,
ohlašování staveb a prací, změny užívání staveb, odstraňování staveb.

Přihláška zájemce musí obsahovat:
jméno, příjmení, titul zájemce; datum a místo narození; státní příslušnost; místo trvalého pobytu; číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana; datum a podpis zájemce.

Doklady, které zájemce připojí k přihlášce:
• strukturovaný životopis s údaji o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech,
• výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce od podání přihlášky (u cizích
státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským
státem; pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným
prohlášením),
• ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání.

Lhůta pro podání přihlášky: 19. července 2024
Způsob podání přihlášky: písemně – v zalepené obálce označené „Veřejná výzva
– neotvírat“
Místo podání přihlášky: podatelna MěÚ Veverská Bítýška, Na Městečku 72,
664 71 Veverská Bítýška
Kontaktní osoba: Ing. Lukáš Zavadil – starosta, tel. 702 006 203

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.