Brno hledá firmu pro stavbu sportovně-rekreačního areálu za 250 milionů

Vložil
ČTK
05.10.2022 17:55
Brno

Pisárky

Brno – Brno hledá firmu pro první etapu stavby sportovně-rekreačního areálu v lokali- tě u muzejního pavilonu Anthropos. Náklady by se měly podle odhadů pohybovat kolem 250 milionů korun bez DPH. Novinářům to dnes řekli zástupci města. Součástí budou in-line okruhy nebo fotbalová hřiště. Se zahájením prací se počítá v lednu příštího roku. Stavba by měla trvat 18 měsíců.


Brněnští radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení na zhotovitele. "Předmětem první etapy jsou zejména demolice stávajících objektů, kompletní příprava inženýrských sítí, vybudování sportovišť, jako jsou in-line okruhy, víceúčelové pískové hřiště, pumptrack nebo fotbalová hřiště," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Projekt počítá také s rekonstrukcí budovy střelnice, která je památkově chráněná, a proto podle města podstatně zvyšuje investiční náklady. "Rekonstrukci jsme projednali se zástupci Národního památkového ústavu a Odboru památkové péče Magistrátu města Brna. Jejich snahou bylo minimalizovat estetické zásahy. Chceme střelnici vrátit pokud možno identickou podobu. Estetický ráz sice zůstane zachován, objekt ale projde rozsáhlou rekonstrukcí. Jak střelnice, tak objekt tělocvičny totiž v posledních desetiletích chátraly a jsou v havarijním stavu," řekl primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).

V areálu v první etapě vznikne řada sportovišť a také se propojí s okolím. „V místě dřívějšího fotbalového hřiště se vybuduje dvousetmetrový in-line okruh, který bude splňovat soutěžní parametry. Na vnějším obvodu pak bude pětisetmetrový okruh. Vše se vhodně propojí s cyklostezkami, které budou procházet napříč celým areálem. V plánu je také MTB okruh nebo pumptrack. Fotbalové hřiště bude možné využívat k malé kopané a futsalu. Badminton nebo plážový volejbal si lidé budou moci zahrát na víceúčelovém pískovém hřišti," uvedl radní pro sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Projekt počítá také s lávkou přes řeku Svratku, kterou budou moci využívat cyklisté i pěší. Zajistí spojení s dalšími sportovišti v lokalitě, jako je například koupaliště na Riviéře nebo blízký areál dopravní výchovy a vzdělávání.
0 komentářů
přidat komentář

Související články