Příbram opraví starý akvapark, aby ho bylo možné využívat do výstavby nového

Vložil
ČTK
24.05.2023 18:40
Příbram

Příbram - Příbram chystá dílčí opravy zchátralého akvaparku, aby ho plavci mohli využívat do doby, než město vybuduje nový areál. Práce se zaměří hlavně na klíčové technologie, jako jsou rozvody vody, tepelné a chlorové hospodářství či vzduchotechnika. O opravy se postarají Sportovní zařízení města Příbram formou dílčích zakázek, náklady budou v jednotkách až nižších desítkách milionů korun. Letos v létě, po dobu provozu provozu venkovního bazénu kvůli tomu bude akvapark dočasně uzavřen, řekl dnes novinářům starosta Jan Konvalinka (za ANO).


Příbram chystá kompletní rekonstrukci akvaparku už několik let, nepodařilo se však sehnat stavební firmu. Opakovaný tendr radnice musela zrušit, jediný uchazeč nesplnil zadávací podmínky. Vedení města se proto rozhodlo hledat jiná řešení, jak s projektem naložit. Zastupitelé v pondělí souhlasili s možností vybudovat nový akvapark na místě nynějšího venkovního bazénu a dosavadní budovu časem využít k jiným účelům, například ji přestavět na multifunkční halu. Detailní řešení mají schválit 4. prosince, do té doby se má tato varianta prověřit.

Základní rozhodování zastupitelů spočívalo podle Konvalinky v tom, zda se vydat cestou původního projektu, na nějž se nepodařilo sehnat stavební firmu, nebo se věnovat projektu novému. Zastupitelé dali přednost variantě výstavby nového akvaparku podle nového projektu na místě venkovního bazénu. Výhodou je připojení na vodu a kanalizaci nebo to, že starý akvapark zatím může zůstat v provozu. Venkovní bazén by dělníci měli vybourat, využít se má hlavně místo. Nyní bude radnice zjišťovat, zda je projekt proveditelný, v prosinci by se případně mohlo přistoupit k zadání projektové dokumentace.

Kvůli projektu má být zřízena expertní skupina složená z projektantů, technologů, odborníků na provoz podobných zařízení, statiků, architekta se zaměřením na urbanismus či energetika. Zároveň by měla být sestavena kontrolní skupina složená ze zástupců všech zastupitelských klubů.

Zastupitelé v minulosti stanovili cenový strop rekonstrukce na 350 milionů korun bez DPH. Jediný uchazeč ale nabídl 405 milionů Kč bez daně. Nesplnil tak podmínky vyhlášeného řízení a radní rozhodli o jeho vyloučení a zrušení zadávacího řízení.

Příbram akci chystá několik let, hovořit se o ní začalo v roce 2016. V květnu 2020 radnice zastavila práce na přípravě rekonstrukce v nejrozsáhlejší variantě. Projekt podle Konvalinky příliš nabobtnal a cena by přesáhla půl miliardy korun. Proto zastupitelé rozhodli o snížení maximální ceny, kterou později kvůli vývoji cen ve stavebnictví znovu upravovali. Podle opozice měl být nový akvapark už dávno v provozu. Konvalinka namítal, že radnice čelila velkému množství dotazů od potenciálních dodavatelů, na něž musela odpovídat. Zároveň se podle něj snažila zakázku co nejlépe připravit.
0 komentářů
přidat komentář

Související články