Projekt Nový Rohan nabídne přes tisíc bytů s obchody a službami

Praha – Společnost J&T REAL ESTATE postaví na čtyřhektarovém území na Rohanském ostrově v Praze 8 - Karlíně novou čtvrť za zhruba 15 miliard korun. Na Novém Rohanu vznikne přes tisíc bytů s obchody a službami a v těsném sousedství projektu také nová základní škola a velký park Maniny.

První etapa Nového Rohanu zahrnuje dohromady 258 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk. Výstavba začne v příštím roce směrem od Libeňského mostu, na rohu ulic Voctářova a Štorchova. Bytové domy Vincent a Prokop navrhl ateliér KAAMA, třetí věž Barbora je dílem architektů studia UNIT. Celkové investiční náklady první etapy včetně pozemků přesáhnou tři a půl miliardy korun.

Podoba všech domů Nového Rohanu vzešla z vyzvané architektonické soutěže, ve které developer vybral kromě studií KAAMA a UNIT také návrhy ateliérů LOXIA a Under construction a mezinárodně uznávaného slovinského studia Bevk Perović arhitekti.

Bytové domy první etapy - Vincent, Prokop a Barbora nesou jména patronů významných tuzemských zvonů. Jde o připomínku pohnutých okamžiků v historii Rohanského ostrova. Za druhé světové války se zde totiž shromažďovaly zvony zabavené nacisty v českých a moravských zvonicích a odtud pak odplouvaly do Hamburku, aby byly v německých továrnách přetaveny ve zbraně.

Ceny bytů z první etapy se pohybují v rozmezí od 165 tisíc do 200 tisíc korun za metr čtvereční včetně DPH v závislosti na jejich dispozici. V průměru dosahují 180 tisíc korun za čtvereční metr. Mezi klienty je nyní zvýšený zájem o větší byty s dispozicemi 3+kk a 4+kk. Velké byty tvoří zhruba 60 procent první etapy. Někteří klienti mají dokonce zájem o spojení dvou bytových jednotek.

Velkou předností Nového Rohanu je lokalita v centru Prahy a zároveň u Vltavy, vedle cyklostezky a chystaného 56hektarového metropolitního parku Maniny. Město postaví přímo na Rohanském ostrově také základní školu, na kterou developeři v území připívají celkem 650 miliony korun.

Město krátkých vzdáleností

Bydlení na Novém Rohanu je atraktivní nejen lokalitou a výbornou dopravní dostupností u stanice metra Invalidovna, ale i díky promyšlenému urbanismu. Domy jsou navržené tak, aby byl ze všech bytů výhled do zeleně, na Vltavu, nebo dokonce na Pražský hrad.

"Naše architektonické a urbanistické řešení klade důraz především na prostupnost a integraci s okolní zelení. Cílem je vytvořit moderní živou čtvrť propojující bydlení, práci, obchody, služby a spoustu možností pro volny? čas. Dojde tak k ideálnímu skloubení pracovního a osobního života," popisuje Jana Mastíková, hlavní architektka studia LOXIA, které je koordinátorem celého území Nového Rohanu.

Projekt vzniká podle urbanistického konceptu moderního města krátkých vzdáleností, kde se vše potřebné k životu nachází v docházkové vzdálenosti maximálně 15 minut od domu. To se týká i občanské vybavenosti včetně školy, školky či lékařské péče. Město krátkých vzdáleností klade také důraz na kvalitu veřejného prostoru, který umožní volný průchod vnitrobloky se zahradami až k cyklostezce, řece a městskému parku Maniny.
0 komentářů
přidat komentář