5 komentářů
Věřím v lepší Máj
Vašek
| 27.04.22 01:02
Věřím v lepší Máj! Vím, že rekonstrukce tu byla nedávno ale spojením s původními architekty určitě dopadne lépe! U všech architektonických projektů je důležité zachovat ducha každé budovy. I rodinný dům, pokud je od architekta tak má nějakou duši a jsem si jistý, že pan Rajniš ji zachová i zde (nebo ji pomůže obnovit).
No,... tak...
šakal
| 27.04.22 06:52
... já bych taky rád "věřil v lepší Máj", jen se k té víře nemůžu nějak odhodlat. Ten barák byl uz v čase před epidemií čínské chřipky ze dvou třetin prázdný, ve své opuštěnosti zoufalý a naprosto depresivní.
Tohle je zodpovědnost majitele, že nechá takovou hřivnu ležet ladem. To opravdu architekti nezachrání.

Jó, když se holt nechce, to je horší, než když se nemůže (7:- P)
Mladý duchem
Vích
| 28.04.22 01:15
Máj býval za mého mládí velice šmrncovní dům, neformálně velkorysý a mladý duchem. To co jsem viděl, že tam má vzniknout, je těžká komerce, tak mám kapku obavu, aby si to autoři sami nepokazili. Šrámkové se rekonstrukce domu Na Můstku povedla, bylo by škoda, kdyby to tu nedopadlo.
rekonstrukce
Tomáš Hájek
| 28.04.22 11:12
Velká škoda, že původním autorům zamítli plánovanou úpravu, kterou sami navrhli. Česko, klasika. Pokud býval dům šmrncovní za mládí pana Vícha, potom nemusí být šmrncovní v současné době. Dnes je doba jinde a trendy jsou jinde. Přirozený vývoj.
Přirozený vývoj?
Vích
| 29.04.22 12:55
K čemu pak zápis Máje do seznamu kulturních památek, když doba, trendy a vývoj vše mění? Máj byl českou verzí hitech architektury 70. let, signální barvy, odkryté podhledy, jednoduchý a svěží techno design, prostorné a přehledné dispozice ve stylu pařížského Centre Pompidou. Co bylo prezentováno 20. 4. 2022 jako poslední verze rekonstrukce na iDnes, je trend ala Palladium a je to sestup z UEFA do krajského přeboru. Majitel a autoři si té hřivny, co mají, jak píše šakal, viditelně neváží. Přirozený vývoj?
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.