Nové dřevěné podlahy Ground Collection: Designováno přírodou, vyrobil Kährs

Vložil
Tisková zpráva
11.07.2023 10:30
Kratochvíl parket profi, s.r.o.

Duševní vlastnictví nelze upřít přírodě, která stvořila barvy dře- věných podlah Kährs Ground Collection. Nová kolekce švédského výrobce Kährs se v mnohém inspirovala v letních i podzimních tónech: Můžete se s ní doma v myšlenkách vrátit na středomořské píseční pláže, šnorchlovat mezi korály v Rudém moři a nebo se zavrtat do hlíny při víkendovém pletí zahrádky na chalupě, aniž by vám ulpěla špína za nehty. Copyright přírody potvrzuje i ekologický certifikát The Nordic Swan Ecolabel, jedna z nejkomplexnějších a nejpřísnějších certifikací výrobků na světě.


Trend vnášet do našich domovů kousek přírody je stále silnější a na tuto poptávku reaguje pět dekorů z kolekce třívrstvých dřevěných podlah Kährs Ground Collection, mořených do nadčasových, jemných tónů a barev vyskytujících se v přírodě – od bělostné křídy a korálů přes hřejivé tóny písku až po tmavší odstíny hlíny a zeminy. Tedy v zemitých barvách, které jsou barevně bohatší než jen klasický dub v přírodním odstínu. To vše opět v menších 3-lamelových formátech, které v poslední době tolik ustoupily velkým formátům. Matný lak je trendem i povinností u všech pěti dekorů nové kolekce. "Je to návrat k 3lamelám, které v minulosti ze sortimentu vypadly, protože výrobci se soustředili na velký formát a ve 3lamelách nebyla nabídka tak rozsáhlá," potvrzuje Aleš Viktorin, vedoucí regionálního prodeje společnosti Kratochvíl parket profi (KPP), která je výhradním distributorem Kährs u nás.

Jasan Coral osloví moderním a zároveň velmi klasickým designem, povrch je mořený do tónu bílých korálů a karibských pláží.

Dub Chalk je jemně bělená podlaha, která evokuje vápencově bílé zdi středomořských domů.

Až na saharskou poušť vás přenese písečný odstín Dubu Sand. Přírodní světlý tón se hodí do každého interiéru, ve kterém umocní teplo domova.

Dub Clay je dřevěná podlaha mořená do šedého až podzimního odstínu, který připomíná surovou hlínu v celé její kráse.

Sytě hnědý tón Dubu Seed bude inspirovat k zapálení dřeva v krbu, nejtmavší z kolekce Kährs Ground Collection přesto ještě zůstává odstínem ve středním proudu.

"Vybrali nejprodávanější odstíny, v minulosti bývaly podlahy až černé nebo neprakticky jasně bílé, to je za námi. Zároveň to však nejsou jen obyčejné přírodní duby a jasany, ale krásné odstíny inspirované celou přírodou," hodnotí Aleš Viktorin z KPP.

Tloušťka třívrstvých dřevěných podlah je "jen" 13 mm, což dovolují moderní technologie výroby, snaha o ekologicky maximální výtěžnost dřevin i ekonomický aspekt. Díky nižším cenám se tyto dřevěné podlahy proto blíží např. moderním minerálním SPC krytinám. Samozřejmostí je zámkový systém Woodloc 5G a barevně sladěné lišty i ostatní příslušenství.

Soulad s přírodou potvrzuje u nové kolekce i ekologický certifikát The Nordic Swan Ecolabel. Jeho udělení je podmíněno tím, že minimálně 50 % hmotnosti všech surovin (panenský/recyklovaný materiál) použitých v podlaze pochází z lesního hospodářství certifikovaného podle systémů FSC nebo PEFC nebo z recyklovaného materiálu. Zároveň podlaha musí garantovat nízké emise a kvalitní vnitřní prostředí. Certifikát The Nordic Swan Ecolabel klade požadavky i na kvalitu a funkčnost produktu a je jedním z nejkomplexnějších a nejpřísnějších certifikací výrobků na světě.
0 komentářů
přidat komentář

Související články