Páčkové vypínače VECTIS: minimalistické v tvaru i barvách

Vložil
Tisková zpráva
25.05.2023 12:10
OBZOR Zlín

Decentní hliníkový panel, netradiční páčkové ovládání, nadčasové kovové odstíny. Kolekce domovní elektroinstalace VECTIS ze sortimentní nabídky zlínského OBZORu vsází na střízlivý design a maximální jednoduchost, která se odráží i ve způsobu jejich montáže.


Ideu pro vznik kolekce domovních vypínačů ovládaných páčkou inicioval zájem ze zahraničí. Jeho základem byl v minulosti poměrně běžný, dnes však téměř zapomenutý typ ovládání. Vypínače VECTIS, jejichž název plyne z latinského překladu slova "páčka", tak daly opětovně vzniknout dříve oblíbenému páčkovému ovládání, a to v doprovodu současného vzhledu s důrazem na prostou eleganci.

Kolekce se představuje v tenkém panelu z masivního hliníku ve dvojím tvarovém provedení. "Strohé hranaté linie VECTIS i jemný kulatý tvar VECTIS ROUND zapadnou do interiéru každého stylu i barevného ladění, jelikož jsou shodně dostupné v sedmi odstínech: bílý mat, černý mat, zlatá patina a v broušené úpravě mědi, titanu, hliníku a zlata," vyjmenovává Martina Obadalová, vedoucí marketingu společnosti OBZOR Zlín.


Páčkové vypínače VECTIS mohou být vybaveny jednou nebo dvěma ovládacími páčkami, které jsou umístěné uprostřed jednolitého hliníkového panelu. Jejich snadné ovládání zajišťuje klasický kolébkový mechanismus – páčky se přepínají ve svislém směru. Jsou vyrobené ze zinku s komaxitovou úpravou a nabízí celkem pět barevných variant – bílou, černou, zlatou, patinu a chrom. Kryty zásuvek jsou pak dostupné v odstínech bílý, černý, zlatý, titan, grafit a hliník. Tím kolekce nabízí širokou variabilitu různých barevných kombinací.


Kulaté i hranaté panely VECTIS a VECTIS ROUND navíc umožňují až čtyřnásobné provedení, a to ve vodorovném i svislém řazení. "Sdružovat do jednoho rámečku lze nejen vypínače různého řazení a zásuvky, ale také ostatní přístroje dostupné v této kolekci, jako žaluziový ovladač či komunikační zásuvky s koncovkami USB, HDMI, TV a SAT," doplňuje Martina Obadalová z OBZORu.

Produktovou řadu charakterizuje kromě decentního vzhledu také přelomový, zcela jednoduchý způsob montáže. Pohledové panely VECTIS jsou totiž magnetické, na přístroj je tedy stačí jednoduše nasadit, vše bez potřeby použití šroubovacích nástrojů a jakéhokoli spojovacího materiálu.

www.obzor.cz
0 komentářů
přidat komentář