Sofistikovaný systém oplocení jako řešení pro zahrady s nedostatkem místa

Vložil
Tisková zpráva
31.05.2021 14:10
Myšlenka plotu s integrovanými funkcemi vznikla v roce 2019, načež se zrodil start-up AITAA. Malá firma fungující ve Starém Městě u Uherského Hradistě vyvinula sofistikovaný systém oplocení, který zaujme chytrým řešením prostoru i čistým designem. Společnost navíc klade důraz na udržitelnost, ekologii a lokální rozvoj.

Chytrý plot je zcela unikátní, modulární a multifunkční systémové řešení vhodné zejména do míst s omezeným prostorem. AITAA se zaměřuje jak na veřejná prostranství, tak na zahrady v satelitních zástavbách, jež se čím dál častěji potýkají s nedostatkem místa. Jejich uživatelé tak mnohdy musejí upustit od některých prvků, které by si na zahradě přáli mít, ale které se tam jednoduše nevejdou. Chytrý plot AITAA může tento problém z velké části vyřešit. Jde totiž o spojení klasického oplocení a funkčního využití v podobě integrovaných výklopných (řada TILAA) či závěsných prvků (řada SIJA, novinka roku 2021). I malý prostor tak můžete přeměnit v elegantní posezení se stínicí pergolou nebo koutek s truhlíky na bylinky a v případě potřeby zase všechno skrýt.

Ve veřejném prostoru lze soustavu modulů využít také pro vytvoření takzvaných venkovních učeben, a to nejen ve venkovních prostorách školních objektů. Učebna může disponovat výklopnými lavicemi a stoly, tabulí, truhlíkem, kontejnerem na tříděný odpad či nádrží na dešťovou vodu.

Konstrukce z kvalitní oceli a odolného dřeva

Všechny víceúčelové ploty vznikají ve výrobě v Bílovicích. Vnější část jednotlivých modulů je vyrobena ze sibiřského modřínu nebo z akátu, jež jsou environmentálně šetrnou volbou. Nosná konstrukce plotu je zhotovena z kvalitní oceli. Obvykle má výšku 1,8 až dva metry a šířku od dvou do tří metrů, v závislosti na konkrétním modulu. AITAA může plot přizpůsobit také konkrétním představám zákazníka, který si může zvolit jak funkci plotu, tak jednu z nabízených barevných variant ocelové konstrukce. Moduly AITAA mohou sloužit i jako samostatně stojící řešení, například jako dělicí prvek vytvářející příjemné zákoutí. Navíc jsou oboustranně pohledové, tudíž z nich mají prospěch uživatelé obou sousedících pozemků. U řady AITAA SIJA lze dokonce i funkční prvky (lavice, stůl, police a další) zavěšovat z obou stran plotu.

Nejlepší z nejlepších

V roce 2020 byly všechny zmíněné aspekty oceněny na prestižní mezinárodní soutěži Red Dot Award, kde AITAA získala jak první cenu Red Dot Winner 2020 v kategorii zahradního nábytku, tak nejvyšší ocenění v soutěži Red Dot: Best of the Best za inovaci na poli designu. Získáním tohoto "designerského Oscara" se společnost AITAA stala první firmou v České republice, která se tímto oceněním může pyšnit.

Naše řešení najdete na www.aitaa.cz, kde si zároveň můžete stáhnout potřebné dokumenty pro váš projekt. Momentálně také připravujeme speciální sekci pro spolupracující architekty.
0 komentářů
přidat komentář