Praha 10 vybrala návrh restaurace s rozhlednou v Malešickém parku

Praha - Restauraci s vyhlídkovou věží v Malešickém parku navrhne pro Prahu 10 švýcarský ateliér Amont. ČTK o tom v tiskové zprávě informoval mluvčí městské části Ján Bruno Tropp. Předpokládané náklady na stavbu, která by měla vyrůst místo budov nyní částečně využívaných jako zázemí pro údržbu parku, jsou podle podkladů k soutěži 60 milionů korun.

Podle starosty městské části Martina Valoviče (ODS) je stavba "posledním chybějícím dílkem návrhu", podle kterého radnice nechala park o rozloze zhruba devět hektarů jižně od Malešické ulice dříve revitalizovat. "Nejde tedy o nový záměr, ale o dokončení rozdělané práce. Autor proměny Malešického parku byl navíc členem odborné architektonické komise," uvedl starosta.

"Nyní budeme jednat o dalším postupu a podpisu smlouvy na zpracování projektové dokumentace," dodal Valovič. Do soutěže se podle informací radnice přihlásilo 21 návrhů, ke kterým městská část plánuje výstavu.

Plánovaná restaurace má mít podle zadání soutěže kapacitu pro 50 lidí uvnitř a 90 na zahrádce, u podniku má vzniknout i plocha pro kulturní akce s pódiem. Předpokládaná výška rozhledny je asi 30 metrů tak, aby byl zajištěn výhled do okolí, za dobrého počasí i směrem na Kokořínsko, Bezděz, Brdy a Dobříš, Jizerské hory a Krkonoše.

Malešický park vznikl podle webu městské části v 60. letech minulého století v souvislosti s výstavbou okolního sídliště a jedná se o největší parkovou plochu v Praze 10. Nachází se v nadmořské výšce 265 metrů. Revitalizace parku s využitím evropských peněz byla dokončena v roce 2013.
4 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Restaurace s rozhlednou.
Marcela Brennerová
17.06.24 08:50
super
Tomáš Hájek
18.06.24 03:45
Je pekná
Martin Toman
20.06.24 02:37
ad Martin Toman
Vlastimil JARÝ
21.06.24 05:53
zobrazit všechny komentáře