Ve Žďáru n. S. navrhnou architekti možnou proměnu území u Domu kultury

Vložil
ČTK
24.05.2023 18:45
Žďár nad Sázavou


Žďár nad Sázavou - Architekti ve Žďáru nad Sázavou navrhnou, jak by bylo možné lépe upravit území kolem Domu kultury. Architektonická soutěž se bude týkat 1,1 hektaru městských pozemků s trávníky, zelení, cestami a parkovišti. Návrhy bude radnice očekávat do konce letošního října. Novinářům to dnes řekl starosta Martin Mrkos (STAN, za Žďár-živé město).


Dům kultury je v Dolní ulici, v území mezi hlavní silnicí a řekou. "Prostor je poměrně zanedbaný, to nejlepší má za sebou. Zároveň je to prostor, který se nachází v širším centru města," řekl starosta. Dodal, že lidi to tam k pobytu moc neláká, ani tam moc nechodí, spíš procházejí zadem po cyklostezce, která vede podél Sázavy. "Prostoru chybí nějaká taková intimita, protože je poměrně rozlehlý," řekl Mrkos.

Architektonická soutěž bude radnici stát půl milionu korun. Její zadání doladí příští měsíc. Mrkos předpokládá, že by se veřejnost mohla s výsledkem seznámit v prosinci nebo na začátku příštího roku. S prováděním úprav prostranství u Domu kultury a navazujících pozemků město počítá výhledově, pro příští rok má podle starosty jiné investiční priority. Uvedl, že je ale potřeba mít záměr připravený i pro případ, že bude možné na takové akce žádat o dotace.
0 komentářů
přidat komentář