V USA se objevil další záhadný monolit, policie jej rychle odstranila

Vložil
ČTK
22.06.2024 16:00
USA

Las Vegas


Las Vegas – Necelé čtyři roky poté, co se úřady v americkém státě Utah potýkaly s tajemným kovovým kvádrem umístěným v poušti, zaměstnával v posledních dnech podobný úkaz policii v sousední Nevadě. Na kopci severně od Las Vegas objevila lesklý monolit neznámého původu. Dnes oznámila, že předmět nainstalovaný nelegálně v přírodní rezervaci odstranila.


"Zůstává nejasné, jak se předmět na místo dostal nebo kdo by za to mohl být zodpovědný," uvedl policejní sbor Las Vegas na sociální síti X.

Sloup vysoký asi dva metry na horském hřebeni nedaleko vrcholku Gass Peak objevila policie minulý víkend. Popsala jej jako trojboký hranol vyrobený z kovového plátu, který stál na betonovém základu. Na fotografiích zveřejněných na internetu je vidět, jak se na jeho povrchu zrcadlila okolní krajina.

Jde o pokračování série takových případů, které zatím zůstávají nevysvětlené. Podobné monolity se objevily v Kalifornii, v Novém Mexiku a také v Rumunsku. Vše zřejmě začalo v listopadu 2020, když se na odlehlém místě utažské poušti našel lesklý kovový kvádr vysoký skoro čtyři metry. Úřady tehdy nechtěly ihned prozradit jeho přesnou polohu, aby se lidé do oblasti nevydávali.

Podobné úvahy vedly policii v Nevadě k tomu, že nejnovější monolit ve čtvrtek strhla, napsala agentura AP. Předmět byl nelegálně nainstalován na území rezervace Desert National Wildlife Refuge, která je domovem ovcí tlustorohých a ohroženého druhu želv. Policie návštěvníky vyzvala, aby neopouštěli značené trasy a nezanechávali za sebou v oblasti žádné předměty.

Odstraněný monolit policie nyní skladuje na neznámém místě.
0 komentářů
přidat komentář