Brno hledá zhotovitele pro rekonstrukci Údolní ulice za 370 mil. Kč

Vložil
ČTK
22.02.2024 19:50
Brno


Brno - Brno hledá zhotovitele pro rozsáhlou rekonstrukci Údolní ulice v úseku od Husovy po Úvoz. Práce zahrnují opravu kanalizace, vodovodu, silnice, osvětlení, chodníků, tramvajové trati, trolejbusového vedení i úpravu zeleně a mobiliáře. Vyjít mají podle odhadů na 370 milionů korun bez daně, informoval magistrát po dnešním jednání radních v tiskové zprávě.


"Úsek Údolní od Úvozu po Kraví horu už rekonstrukcí prošel, část mezi Úvozem a Husovou se dočká nyní. Předpokládáme, že práce by mohly začít letos v červenci a potrvají 17 měsíců," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Uspořádání ulice zůstane ve větší míře zachováno. "Ve směru z centra přibude v úseku Marešova–Úvoz cyklopruh a nástupní ostrůvek na zastávce Obilní trh. V opačném směru budou cyklopiktogramy. Kvůli přílišnému prosychání se ukázalo, že některé stromy, které jsou ve špatném zdravotním stavu, čeká odstranění. Počítáme s výsadbou 44 stromů, ať už místo odstraněných dřevin nebo jako doplnění podél chodníků mezi Marešovou a Úvozem," uvedl náměstek primátorky René Černý (ANO).

Zájemci o veřejnou zakázku se nyní mohou hlásit. Komise pak vybere ekonomicky nejvýhodnější nabídku. Součástí stavby je také vybudování 1380 metrů čtverečních odstavných ploch, parkovacích pruhů a stání, což odpovídá přibližně 110 parkovacím místům.
0 komentářů
přidat komentář

Související články