Jméno profesora vídeňské techniky Karla Schwanzera bývá nejčastěji spojováno s administrativními budovami úspěšně navazujícími na meziválečnou modernu. Schwanzer se primárně soustředil na konstrukci, která následně utvářela jedinečné prostory. Přesto dnes ve Vídni najdeme hned několik Schwanzerových sakrálních budov z režného zdiva.
Kostel zmrtvýchvstání Ježíše Krista se nachází ve 22. vídeňském okrsku ve čtvrti Donaustadt na severu města. Místní kostel založil řád belgických křížovníků, kteří vychází z nauky svatého Augustina. Se stavbou kostela se začalo v roce 1970 a slavnostně vysvěcen byl 1972 (1974 se stal samostatnou expoziturou a 1979 byl povýšen na farnost).
Půdorys farnosti tvoří tři vzájemně se překrývající kruhy o stejném průměrů a odlišnou výškou (nejvyšší je kostel, následuje komunitní centrum a nejnižší je středová vstupní část). Téma Nejsvětější Trojice je zopakováno také v kostele, kde je na zvýšeném místě pod centrálním světlíkem situován oltář, který v kompozici rovnostranného trojúhelníku doplňuje tabernákl se křtitelnicí (navrhl profesor Walter Augmüller v roce 1971). Nástěnné koberce pochází od malíře Maximiliana Floriana z roku 1954. Vedle kostela se nachází ocelová plastika od Aloise Heidela z roku 1970. V roce 1986 byly v kostele instalovány varhany od firmy Walcker-Mayer.
Ve východním válci bydlí farář a nachází se zde jtaké komunitní centrum a mateřská škola pro dvě dětské skupiny. Centrální vnitřní dvůr se vzrostlým stromem a vodní fontánou navozuje atmosféru rajské zahrady a je intimním místem k rozjímání uprostřed rozvolněné zástavby poválečného sídliště. Kruhové segmenty se propisují také do okolí kostela, kde tvoří opěrné zídky, schodišťové stupně a dláždění.