Turnov získal dotaci nejen na výstavbu knihovny, ale i na pořízení vybavení

Publisher
ČTK
01.02.2023 16:50
Czech Republic

Turnov

Turnov - Turnov na Semilsku získal druhou evropskou dotaci na knihovnu, jejíž výstavbu chce zahájit letos. Z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) dostane peníze nejen na její postavení, ale i na vybavení. Novinářům to dnes řekl starosta Tomáš Hocke (Nezávislý blok).


Plánovaná výstavba knihovny je ve fázi vytváření dokumentace pro provedení stavby. "Směřujeme k tomu, abychom dokumentaci měli někdy na konci května, v červnu a mohli jsme vypsat výběrové řízení na stavbu, aby se začalo na podzim," řekl Hocke.

Postavení nové knihovny si vyžádá přes sto milionů korun, z IROP na to město získá zhruba 68 milionů korun. Nyní uspělo i se žádostí o dotaci na nákup vybavení. Dostane 4,254 milionu. Celkové náklady na pořízení nábytku, IT techniky a informačního systému radnice odhaduje na více než 5,5 milionu korun.

Novou budovu město postaví proto, že současné prostory v Jeronýmově ulici potřebám knihovny kapacitně nestačí, nedostatečné je hygienické i návštěvnické zázemí, chybí společenský sál a objekt není bezbariérový. Nová knihovna bude o několik set metrů blíž k centru, ve Skálově ulici mezi letním kinem a domem Na Sboře. Půjde o čtyřpodlažní budovu s terasou a stane se součástí prostoru, kde je už půl století letní kino, které patří k nejnavštěvovanějším v Česku. Budova knihovny převezme funkci promítacího plátna. Nová knihovna by měla být v provozu nejpozději od roku 2025.
0 comments
add comment

Related articles