PORFIX CZ a.s.

PORFIX CZ a.s.

Hlavní obrázek

PORFIX = TRADICE A INOVACE

Spolehlivý partner, který přináší komplexní řešení pro každou stavbu, to je PORFIX. Moderní stavební systém nabízí lehké, ale pevné tvárnice se skvělými tepelně-izolačními vlastnostmi a požární odolností. Ať už stavíte rodinný dům, rekreační chatu nebo malou hospodářskou budovu, PORFIX vám poskytne všechny potřebné materiály. Jeho produkty ocení jak profesionální stavitelé, tak kutilové, kteří chtějí jednoduchost a kvalitu. S PORFIXem stavíte rychle, efektivně a s jistotou dlouhé životnosti.

Dlouhá historie a dědictví

Příběh našich pórobetonových tvárnic se začal psát před více než 60 lety. Od té doby si držíme pevné místo na trhu a stojí za námi statisíce spokojených zákazníků v České republice, na Slovensku, v Německu i Maďarsku. Společnost PORFIX CZ a.s. navazuje na tradici společnosti PORFIX – pórobetón, a.s., Zemianske Kostoľany. Ta je známa jako podnik s nejdelší výrobou pórobetonu na území Slovenska a Čech. Za téměř půlstoletí překročila jeho produkce zdicího materiálu objem 12 milionů m³. Na kontě má bytové jednotky i občanské, průmyslové a zemědělské stavby v metropolích i na vesnicích.

Výjimečné vlastnosti

Výrobky PORFIX CZ charakterizují mimořádné tepelně-izolační vlastnosti, nízká objemová hmotnost, vynikající fyzikálně-mechanické parametry, požární odolnost, lehká opracovatelnost, vysoká užitná hodnota, funkčnost a nízká pořizovací cena. Díky těmto vlastnostem se uplatňují pro výstavbu rodinných domů, chat a malých hospodářských budov. PORFIX umožňuje stavět objekty splňující veškeré požadavky na kvalitativní standardy i ekologické normy.
Pojmy jako pórobeton nebo pórobetonová tvárnice se dostaly do povědomí již třem generacím odborné i laické veřejnosti.

Inovace s PORFIX AKU

V roce 2023 jsme na trh vstoupili s novým produktem PORFIX AKU, který je vhodný na každou stavbu, využití najde u všech typů objektů – od bytových domů přes vícepodlažní stavby až po budovy občanské vybavenosti. Technické parametry jej předurčují ke stavbě nízkoenergetických a pasivních domů v kombinaci se zateplením na způsob sendvičových konstrukcí. PORFIX AKU má vyšší objemovou hmotnost než pórobetonové tvárnice a je proto těžší. Díky schopnosti pohlcovat a tlumit zvuk, zvětšovat prostor a šetřit peníze má obrovský potenciál. V domácnosti dokáže vyčarovat a udržet teplo, vytvořit z ní oázu pohody, klidu, harmonie a soukromí.

Komplexní systém a služby

PORFIX CZ dnes vyrábí komplexní stavební systém, který tvoří tvárnice (hladké, s perodrážkou a kapsou), příčkovky, překlady, U-profily, stropní nosníky a stropní vložky a vápenopískové zdivo. Doplňuje ho zdicí a zakládací malta PORFIX. Stavby z PORFIXu splňují nejpřísnější evropská kritéria na statiku a teplotechniku.

Našim klientům navíc poskytujeme řadu služeb. K mimořádně oblíbeným patří bezplatné poradenství, výpočet spotřeby materiálu podle projektu a zpracování kladečského výkresu stropního systému, zakládání staveb i zapůjčení pásové pily.