Prazskou jubilejní vystavu v roce 1891 zdobila restaurace v podobe gigantického slona. Chodilo so do nej chobotem, uvnitr se pilo pivo a ritním otvorem se hledelo na vystaviste.
Nic proti dočasnému dřevěnému stánku tvaru slona na výstavišti v roce 1891. Opravdu vůbec nic, bylo dočasné a pak ho určitě "popílili" a do kamen s ním.
Ale most ve tvaru skleněné lokomotivy, no to bude rána, to se bude Charles-Édouard Jeanneret v hrobě závistí otáčet.
Zatím je k dispozici jediná vizualizace, ale pojem dva výškové domy je vpravdě komický. Podle všeho budou domy stejně vysoké jako okolní zástavba. Připomenutí minulosti čtvrti není vůbec špatný nápad, klidně i v podobném provedení, přestože úplně nechápu, proč průmyslovou tradici Vysočan připomínat odkazem na nehodu v Paříži. Zcela zásadní problém ale vidím v umístění. Nejedná se o stavbu nové čtvrti v rámci brownfieldu, ale o doplnění stávajících bloků o poměrně malé domy. Neumím si představit, že by to někdo povolil. Z onoho tunelu se budou lidé dívat přímo do oken bytů v sousedních domech, zásadně změní výhled v místě, kde by to jen těžko někdo očekával. Takže nápad dobrý, v tomto provedení je to ale nesmysl.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Ale most ve tvaru skleněné lokomotivy, no to bude rána, to se bude Charles-Édouard Jeanneret v hrobě závistí otáčet.