Vložil
ČTK
20.01.2023 08:00
Praha


zpět na článek
9 komentářů
další ...
raval
| 20.01.23 10:58
Další smutný konec jednoho velkolepého příběhu. Mrzí mne, že v celé diskusi o areálu bývalé Mezinárodní telegrafní a telefonní ústředny nikde nebyla ani zmínka o jejích autorech. Takže skoro poslední stavba, na níž pracoval František Cubr, zmizí. Zmizí kvůli svévoli developera, kvůli tomu, že stavět nové je pohodlnější, než přemýšlet o tom, jak využít existující.
Jako obvykle
Dr.Lusciniol
| 21.01.23 02:33
ztrata stavajiciho je casto zcela prekonana hrozbou sve nahrady. Uz aby konecne vypukla ta tak dlouho vyhrozovana hospodarska pohroma. Vzdyt nemuze byti horsi nez jinak hrozici zitrky.
Věž
Vích
| 21.01.23 10:57
Té solitérní věže mi bude líto, pěkně funguje v panoramatech, na rozdíl třeba od televizního Bajkonuru na Žižkově nebo Pankráce a řady dalších.
do ...
Damián Šimůnek
| 22.01.23 10:38
Jen tu hrůzu obludnou nepřiměřeně velkou zbourejte!
Je to komunistická betonová megalomanie. Kubr za nic nestál, pryč s ním do propadliště dějin.
Snad jen tu věž je tam možno nechat a trochu ji opravit, zrekonstruovat a polidštit.
A postavte tam, prosím, něco hezkého, příjemného, členitého a s ozdobami.
Cubr
karel doležel
| 23.01.23 11:44
panu Šimůnkovi jen připomínám, že se Mistr psal Cubr, ale to pro Vás nic neznamená, neznalost cti netratí...udělal expozici výtvarného umění v klášteře sv. Jiří na hradě, u toho jsem osobně byl a vozil Mistry Vyšebrodského oltáře a Theodoriky na kolečkách...úžasná expozice, bohužel zničena, ale možná...
pro pana Vícha
karel doležel
| 23.01.23 11:10
pane Víchu nechápu, čím si Vaši lítost zasloužila tato technologická obludnost, vždy jste zastáncem postmoderních principů...
Re KD
Vích
| 24.01.23 12:08
Děkuju za otázku, mám rád každou kvalitní architekturu, která ctí měřítko a charakter města a umí ho rozvíjet, což je i původní princip postmodernismu, ať už toho tradičního či hi-tech. A kritizuji všechny ty nabubřelé architektury, které si pletou odvahu s hulvátstvím. Je to věc vkusu, který je nutné se naučit a pěstovat, stejně jako jiné bohulibé dovednosti...
Od deseti k peti a od peti k nule
Dr.Lusciniol
| 24.01.23 05:31
Tvurci teto veze se patrne vzhledli v Torre Velasca, v Milane, veze to postavene v padesatych letech minuleho stoleti, navrzene BPPR. Ta podle mne vyvera ze stredoveke tradice mestskych vezi severni casti Italie, ale v nasich krajich je ponekud cizoroda. Jak Josip Plecnik v Praze, na Hradu i na Vinohradech ukazal, cizorody neni nutne spatny. Ale tato vez se jeho praci v Praze nevyrovna. Ale jeji navrhovana nahrada by byla jeste mnohem horsi.
Nevím, jestli je takové stavby škoda. Chybět mi nebude.
robert
| 25.01.23 02:46
Téma proměny Žižkova je ovšem zajímavé. Stále jsou zde ulice s domy, které jsou netknuté socialistickou a post sametovou dezurbanizací.
Zamrzelo mne zbourání výstavního kina Ládví a zde výstavba Peny marketu. Je neuvěřitelné, co zastupitelé místních obyvatel jsou schopni požehnat. Někomu dáte svůj hlas a on vám díky mandátu začne škodit.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.