Jak dlouho vám vydrží screenové clony?

Publisher
Tisková zpráva
22.09.2021 08:10

Kdo poznal, jaké to je žít s venkovním stíněním, už nechce jinak. Jeho pořízení s sebou nese i otázku, jak dlouho vám vydrží naplno spolehlivě sloužit.

Máte i vy ve svém domě či bytě venkovní stínění, nebo tuto možnost zrovna řešíte? Pak nám jistě dáte za pravdu, že je to záležitost delšího rozhodování a promýšlení. A pokud už se rozhodnete investovat do stínící techniky tak očekáváte bezproblémový chod a dlouhou životnost. 

Pro začátek pár základních informací: screenové rolety - clony jsou druhým nejčastějším typem venkovního stínění. Není proto nijak neobvyklé, že se s nimi setkáte na zahradě u přátel či v oknech místního úřadu. Nespornou výhodou screenových clon je zachování vizuálního kontaktu s okolím, schopnost regulovat průnik tepelné energie do místnosti a v neposlední řadě pak skvělý design. Na rozdíl od klasických venkovních rolet i skrze zatažené screeny vidíte ven a můžete si užívat přísun čerstvého vzduchu.

Materiál se postará o výdrž

Screenové clony se obvykle vyrábí ze syntetické textilie – konkrétně ze skelných či polyesterových vláken, která jsou pro větší pevnost ještě potažena PVC vrstvou. Díky této technologii se screeny stávají velmi pevné a odolné, a to i v případě, že čelí prudkému slunci, silnému dešti či větru až o síle 90 km/h. Navzdory náročným podmínkám si stále udržují svůj tvar i po několika letech. Výrobce screenových clon Minirol, společnost BUILDING Shutter Systems s.r.o., tak může na své produkty poskytnout až pětiletou záruku u vybraných komponentů.

Vyblednutí nehrozí

„A nevyblednou mi ty rolety hned?“ – to je jedna z nejčastějších otázek, kterou výrobci venkovního stínění od zákazníků dostávají. Odolný materiál a kvalitní nátěr textilie tvoří silný pár, jehož celistvost nenaruší ani každodenní vystavení po barvách prahnoucím paprskům.

Teď už víte, že screenové rolety (clony) jsou v domácnosti velmi užitečným doplňkem. Nejen že skvěle doplní celkový vizuální styl budovy, ale navíc velmi efektivně regulují průnik světla a tepla do místností a přispívají tak k celkové energetické úspoře budovy.

0 comments
add comment

Related articles