Praha - Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se ani na sedmý pokus nepodařilo prodat v elektronické aukci pražský Palác Broadway. Ve dvoudenní dražbě nikdo nenabídl ani vyvolávací cenu 891 milionů korun, vyplývá ze záznamu aukce. Majetkový úřad v tiskové zprávě oznámil, že nyní nabídne nemovitost k prodeji současnému nájemci za vyvolávací cenu z aukce. Stejně postupoval i při předchozích dražbách, nájemce ale nikdy neprojevil o odkup Paláce Broadway zájem.
Stejně jako při předchozích pokusech o prodej nemovitosti se do elektronické aukce přihlásil jeden zájemce, který složil i požadovanou kauci 20 milionů korun. Žádný příhoz ale neučinil. ÚZSVM proto nyní podle smlouvy osloví s nabídkou prodeje nynějšího nájemce nemovitosti. "Stávající nájemce může své přednostní právo uplatnit do tří měsíců od doručení výzvy. Cílem ÚZSVM je pro tuto výjimečnou nemovitost, která se nachází v nejlukrativnější části Prahy, najít definitivního vlastníka, který pro ni nalezne smysluplné využití," uvedl majetkový úřad.
ÚZSVM se snaží o prodej Paláce Broadway v elektronických aukcích od září 2021. Do všech šesti předchozích dražeb se vždy přihlásil jeden zájemce, který sice složil kauci, ale nepodal žádný příhoz. ÚZSVM vždy po neúspěšné dražbě nabídl nemovitost současnému nájemci za vyvolávací cenu, ten ale nikdy neprojevil o odkup zájem.
Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého z 30. let minulého století je mezi ulicemi Celetná a Na Příkopě nedaleko náměstí Republiky. Budovu tvoří tři propojené trakty. Patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy. Nejprve sloužila pro potřeby italských pojišťoven a v části komplexu se nacházely byty. Po roce 1980 byla budova upravena k administrativním účelům. V suterénu budovy bylo v roce 1938 otevřeno kino s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. V současnosti prostory funkcionalistického paláce využívá Divadlo Broadway.
ÚZSVM v souladu se zákonem nabídl objekt poté, co ho v roce 2016 převzal od tehdejší Správy železniční dopravní cesty (nyní Správa železnic), nejprve jiným státním institucím. Žádná z nich ale o něj neprojevila zájem. Proto úřad hledá nového vlastníka prostřednictvím elektronické aukce.