Kladno – Část opravy kladenského zimního stadionu brzdí nejistota související s přidě- lením dotace od Národní sportovní agentury (NSA). Vedení města proto zatím nepřidělilo zakázku pro stavbu nového, třetího patra stadionu, kde by mělo být místo pro režii, sponzory i zázemí pro novináře. Podobně bude radnice postupovat i v případě vzdu- chotechniky, protože zatím veškeré náklady město platí z vlastních peněz, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí kladenské radnice Vít Heral.
Celková cena rekonstrukce má dosáhnout 470 milionů korun, a to kvůli růstu cen stavebních materiálů i kvůli nepředvídatelným komplikacím s konstrukcí budovy stadionu, které úpravy prodražily o desítky milionů korun.
Podle Herala vyplývalo z dřívějších vyjádření bývalého vedení kraje i zástupců státu, že by opravu stadionu měly rovným dílem platit město, kraj a NSA. "I přes snahu Jaromíra Jágra, kterou oceňuji, jsem od začátku měl obavy, aby nezůstalo jen u slibů a celá investice nespadla na bedra města. A tak to zatím bohužel je. Věřím, že se naplní alespoň příslib od NSA, kde se ale stále nemůžeme dopátrat zdárného konce, přestože jsme už v červenci minulého roku podali žádost a předložili všechny požadované dokumenty," uvedl kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).
Podle něj je zásadní problém v tom, že dotace se dá využít pouze na dosud nezaplacené položky, proto zatím nebudou spuštěné další části modernizace stadionu, která začala minulý rok na jaře. Hotovo by mělo být před začátkem hokejové sezony 2022/23, tedy koncem letošního léta. Investice zahrnuje výměnu střechy, opravu nosné konstrukce, opláštění a zateplení, výstavbu třetího podlaží, vzduchotechniku a čpavkové hospodářství.
Kladenský zimní stadion byl otevřen v roce 1949 a kompletně zastřešen o deset let později. Patří mezi nejstarší v ČR. Kromě extraligových Rytířů jej využívá klub PZ Kladno a další amatérské i mládežnické oddíly včetně škol. Po rekonstrukci může stadion sloužit také k pořádání různých kulturních i sportovních akcí.