Brno – Krytá plavecká hala na Kraví hoře v Brně je ode dneška po téměř čtyřech měsících opět v provozu. V polovině října tam skončila jedna z největších rekonstrukcí od vzniku bazénu. Práce za více než deset milionů korun zahrnovaly opravu sprch, vzduchotechniky nebo instalaci nového osvětlení a výtahu, který je uzpůsobený také pro handicapované. V tiskové zprávě o tom informovala městská část Brno-střed, která areál spravuje.
Modernizace plavecké haly byla nutná s ohledem na končící životnost některých technologií. Obměnu vyžadovalo rovněž zázemí. Práce začaly na konci června a měly být hotové v závěru letních prázdnin. Nakonec se ale protáhly. "Dělníci narazili na nečekané komplikace. Konkrétně na velmi špatný stav hydroizolace ve zdech a podlahách. Následkem toho bylo nutné projekt upravit a práce o zhruba měsíc a půl prodloužit," uvedl místostarosta městské části Roman Kotěra (ODS).
Návštěvnost areálu na Kraví hoře patří dlouhodobě k nejvyšším ve městě. Ročně tam podle mluvčího městské části Michala Šťastného zavítá okolo 300.000 lidí.
Téměř 350.000 lidí loni přivítal opravený a rozšířený komplex Bazény Lužánky. "Moderní sportovní areál láká stále více návštěvníků. Rozšíření o nový pětadvacetimetrový a šestnáctimetrový bazén a rekonstrukce podhledů a skokanské věže u padesátimetrového bazénu se ukázaly jako velmi přínosná investice," uvedl Martin Lísal, mluvčí městské společnosti Starez, která Lužánky spravuje. Komplex podle něj využívá veřejnost, plavecké kluby i školy. V bazénu se také konají plavecké závody. Denně tam přijde přes 1700 lidí.