Ecophon otevírá architektům a designérům nové možnosti!

Vložil
Tisková zpráva
11.08.2023 12:50
Ecophon Česká Republika


Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. divize Ecophon přispívá k dobrému vnitřnímu prostředí pro práci, léčbu a vzdělávání. Dosahují toho tak, že vyvíjí, vyrábí a dodávají akustické produkty a systémy navržené na základě přirozeného vývoje lidského sluchu – replikujíc zážitek zvenčího zvuku v interiéru, protože to je pro lidi prostě lepší. Posláním, kterému se s hrdostí věnují, je pozitivně ovlivňovat lidi pomocí akustiky. Díky tomuto příslibu přistupuje každý z Ecophonu k problematice akustiky místností pro pohodu člověka s nadšením – ať už jde o jakýkoli typ místnosti, činnosti v ní nebo speciální potřebu.

Jak má tedy vypadat ideální akustické prostředí v interiéru? Mělo by reflektovat způsob, jakým vnímáme zvuk ve vnějším prostředí. Lidský sluch se přirozeně přizpůsobuje tomuto prostředí, kde se zvuk neodráží od stěn a stropu. Proto Ecophon přináší zvukové prostředí z přírody přímo do interiéru. Cílem Ecophonu je přizpůsobit vnitřní prostory našemu přirozenému způsobu poslechu, aby byly řeč a zvuk lépe slyšet a snadno jim rozumět, a v případě potřeby zlepšit výkonnost a duševní pohodu osob v místnosti.

Jako žhavou novinku do svého portfolia Ecophon v červnu představil produkt Ecophon Clipso™.

Jedná se o textilii, která umožňuje celoplošně pokrývat stěny a stropy. Pro vytvoření bezesparého řešení je tkanina napínána do profilů, které jsou připevněny po obvodu místnosti. Viditelný povrch je pletená textilie, která je potažena tak, aby poskytovala vysoce odolnou tkaninu. Látka je k dispozici v řadě barev a textur, což umožňuje širokou škálu možností designu. Tkanina je navržena tak, aby pohlcovala zvuk a redukovala dozvuk, takže je ideální pro použití v kancelářích, učebnách a dalších veřejných prostorách. Tkanina je také ohnivzdorná, takže je vhodná pro použití v komerčních a veřejných budovách. Látka se snadno čistí a udržuje a je také recyklovatelná. Dostupných je 15 barev, přizpůsobitelné potisky a různé šířky.

Ecophon Clipso™ nabízí širokou škálu rámů v jakémkoli tvaru, jako jsou přizpůsobitelné akustické volně visící prvky složené z ostrůvků a přepážek, nástěnné prvky a příčky. Řešení Ecophon Clipso™ se skládá z hliníkového rámu, který je buď viditelný nebo skrytý, tkaniny So Acoustic (bílá, barevná nebo potištěná) a akustického absorbéru. Rámy jsou k dispozici v různých velikostech a lze je přizpůsobit jakémukoli prostoru. Snadno se instalují a lze je použít k vytvoření různých akustických řešení, jako je zvuková izolace, tlumení zvuku a šíření zvuku. Profily Ecophon Clipso™ jsou také k dispozici v různých barvách a povrchových úpravách, díky čemuž jsou skvělou volbou pro jakýkoli projekt interiérového designu!

Proč Ecophon Clipso™?
  • Celé stěny mohou být pokryty v jednom kuse - tkanina šířky až do 5,1 m.
  • Suchá instalace bez zahřívání - snížení prašnosti, zápachu, spotřeba energie a žádná zdlouhavá předpříprava místnosti.
  • Dokonalá povrchová úprava pro bezchybný výsledek.
  • Široký výběr barev a potisků.


Použitím Ecophon Clipso™ můžete dosáhnout čistého a jednotného vzhledu vašich stěn a stropů. Roztažnost látky a metoda instalace profilu přispívají k hladkému vzhledu a eliminují viditelné spoje nebo mezery, které jsou běžné u jiných obkladů stěn a stropů.
Vytvořte si jedinečný design a přeměňte stěny a stropy na umělecká díla pouze ve 4 krocích!
Upevni — natáhni — vlož — dokonči.


Produktová stránka:
Brožura:
Referenční projekty a články:
0 komentářů
přidat komentář

Související články