Ještěd f kleci 31 - pozvánka na vyhlášení

Zdroj
JFK
Vložil
Tisková zpráva
31.01.2024 15:40
Liberec

Michal Fišer
Jan Holub

Blíží se konec dalšího semestru a s ním studentská soutěž Ještěd f Kleci Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Zahájení 31. ročníku soutěže proběhne v Übergrund Linserka v centru Liberce.

Program:
středa 31.1.2014
18:00 - přednáška Moniky Mitášové na téma “Tak co to teda je teorie architektury?”

čtvrtek 1.2.2024
18:00 - otevření Übergrund Linserka
19:00 - zahájení + cirkusové překvapení
20:00 - vyhlášení nominací + debata s porotou

pátek 2.2.2024
16:00 - otevření ateliéru Karla Hubáčka
17:00 - křest Demiurgos II
18:00 - SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ vítězných projektů
20:00 - koncert skupiny METASTAVY
23:00 - afterparty v klubu Had

Porotci:
Monika Mitášová (*1968) vyštudovala architektúru na Fa STU v Bratislave (1993). V rokoch 2003 – 2004 absolvovala post-doktorský výskumný pobyt v Centre pro teoretické studia UK a AV ČR v Prahe, kde spolu s Ivanom M. Havlom a Michalom Ajvazom pripravila zborník Prostor a jeho člověk (Praha 2004). Prednášala na školách architektúry v Bratislave, Liberci a Prahe. V súčasnosti pôsobí na Katedre teórie a dejín umenia VŠVU v Bratislave a na Ústavu teorie architektury Fa VUT v Brne. Venuje sa teórii architektúry, o ktorej publikovala viaceré vedecké a odborné štúdie v časopisoch Aspekt, Projekt, Architekt, Stavba a Era. Bola kurátorkou a spolukurátorkou viacerých výstav z oblasti architektúry a umenia, vrátane výstavy Anna Daučíková. Work in Progress: 7 situácií (Bratislava, 2019) a komisárkou expozície Českej a Slovenskej republiky na Bienále architektúry v Benátkach (2016), ktorú interpetovalo fyzické divadlo Viliama Dočolomanského Farma v jeskyni v pražskej galerii DOX (2017). V súčasnosti sa venuje otázkam umeleckého výskumu, v tlači je kniha štúdií na túto tému (spolu s M. Zervanom, 2023).

Jan Holub (*1986) absolvoval bakalářské studium na FUA TUL a magisterský program na FA ČVUT.
“Každá škola mě silně zformovala a každá docela jinak. Díky Liberci a postavám jako byl Petr Rezek jsem měl možnost opustit doktrínu encyklopedických znalostí českého vzdělávacího systému, díky pražské technice a zejména Michalu Kuzemenskému jsem se pak od snů dostal o něco blíže k realitě, civilnosti a snad i obyčejnosti.”
V roce 2018 založil spolu s Tomášem Hanusem vlastní studio BYRÓ architekti. Studio se hodně koncentruje na architektonické soutěže, díky nimž se snaží získat veřejně zadávané zakázky a úkoly jiného typologického druhu.

Michal Fišer (*1973 ) absolvoval ČVUT Fakultu architektury a AVU (pod vedením prof. Emila Přikryla). V roce 2002 s Davidem Marešem založil platformu třiarchitekti. Je autorem řady projektů pro soukromé klienty a veřejné zadavatele v oblasti urbanismu, pozemních staveb a krajinářských úprav různého měřítka od strategického plánu města po detail městského mobiliáře. Je spoluautorem projektu (re)aktivace břehu Ohře v Kadani (Nábřeží Maxipsa Fíka), nominovaného na cenu Mies van der Rohe Award 2011, a členem vítězného týmu soutěžního dialogu na Park Maniny a Koncepce Rohanského a Libeňského ostrova.

Monika Immrová (* 1970) absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze, kde dále pokračovala v letech v doktorském studiu. Spoluzaložila sochařské seskupení SOCHA 2 a iniciovala několik jeho výstav. Také proběhla řada jejích samostatných výstav, z těch posledních např. Členění a Tříbení. Je autorkou sochařské realizace NMF v Kadani a kamenné kašny v Lázních Bělohradě. Ve vnímání a tvůrčím zaměření Moniky Immrové hrála vždy zásadní roli architektura, obecně smysl pro prostor a hmotu, víra v možnost pracemi mocně oživit prostorové a světelné danosti místa. Její sochy vypovídají o hluboké vizuální i praktické zkušenosti se syntézou organického a stereometrického tvaru.

Petr Bureš (*1990) vystudoval atelier architektury II na UMPRUM pod vedením Ivana Kroupy a Jany Moravcové. Po absolvování praxe spoluzaložil v roce 2020 architektonické studio Amulet @amulet_team. Amulet se věnuje jak designu a navrhování drobné architektury, tak soutěžím většího měřítka. Současně cílí na přesahy do teorie a historie samotného oboru, tuto činnost zpracovává formou podcastové série Mluvící Objekty.
0 komentářů
přidat komentář

Související články